Trailer #2: Jumanji: Vítejte v džungli! (2017) – Zábavné dobrodružství ve virtuální hře?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

V pořadí již druhý oficiální trailer na remake oblíbeného rodinného filmu z devadesátých let (toho času s Robinem Williamsem v hlavní roli) je tady. Nové zpracování Jumanji nám přinese modernější podobu kouzelné a pohlcující hry s řadou známých tváří. Nová upoutávka, jak už to tak bývá, ukazuje oproti té předešlé mnohem více z akce a zápletky (z té možná až moc). Ostatně, posuďte sami…

Jakkoli může nové zpracování známé látky působit na první pohled lacině, je druhý trailer na Jumanji: Vítejte v džungli! parádně nadupaný. Nemohu se tudíž zbavit dojmu, že by se z toho nakonec mohla vyklubat solidní, zábavná oddychovka. Co mě ale trochu mate, je uvedení o Vánocích, když se jedná o akční film, odehrávající se kdesi uprostřed virtuální džungle. Tak či tak nezbývá než doufat, že se nebude jednat o kvalit prostou vějičku na peníze.

„Když čtveřice školáků objeví starou videoherní konzoli se hrou, o které nikdy předtím neslyšeli – zvanou Jumanji – ocitají se všichni vzápětí v džungli, v níž se hra odehrává, a zcela doslova se stávají postavami, které si pro hru zvolili: z počítačového hráče Spencera se stává odvážný dobrodruh (Dwayne Johnson), náruživý sportovec Fridge přijde (dle svých slov) „o horního půl metru těla“ a stane se z něj drobný génius (Kevin Hart), ze všemi oblíbené Bethany se stává profesor ve středním věku (Jack Black) a zamlklá samotářka Martha je proměněna v drsnou bojovnici (Karen Gillan). Společně zjišťují, že Jumanji není hra, kterou si můžete jen tak zahrát – musíte ji přežít. Aby hru pokořili a mohli se vrátit do skutečného světa, musejí se vydat na nejnebezpečnější dobrodružství svého života, objevit, co před 20 lety opustil Alan Parrish a také se naučit sami sebe vnímat zcela odlišně – jinak ve hře uvíznou navěky…“

Pohlcující hra, která hraje vás a ne vy ji, se vžene do kin 21. prosince 2017. Režie se ujal Jake Kasdan (Zkažená úča) podle scénáře od skupiny tvůrců Chrise McKenny, Jeffa Pinknera, Scotta Rosenberga a Erika Sommerse. Krom čtveřice herců v rolích rozličných herních avatarů (tedy Dwaynea Johnsona, Karen Gillan, Jacka Blacka a Kevina Harta) se ve filmu objeví Nick Jonas, Ser’Darius Blain, Madison Iseman, Alex Wolff, Morgan Turner a další.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také