Víkendové tržby: Temná věž otevřela pod očekávání, Dunkerk se drží

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Válečný mistrovsky natočený snímek Christophera Nolana vystřídala na prvním místě adaptace slavné knižní série Temná věž spisovatele Stephena Kinga. Na neutěšeném třetím místě žebříčku je pak nepříliš úspěšný animák Emoji ve filmu

 • 1. místo – Temná věž: 19,5 milionů, novinka
 • 2. místo – Dunkerk: 17,6 milionů
 • 3. místo – Emoji ve filmu: 12,3 milionů
 • 4. místo – Girls Trip: 11,4 milionů
 • 5. místo – Kidnap: 10,2 milionů, novinka
 • 6. místo – Spider-Man: Homecoming : 8,8 milionů
 • 7. místo – Atomic Blonde: Bez lítosti : 8,2 milionů
 • 8. místo – Detroit: 7,2 milionů, novinka
 • 9. místo – Válka o planetu opic: 6 milionů
 • 10. místo – Já padouch 3: 5,2 miliónů

Závěr léta se ve znamení závratné návštěvnosti kin neponese. Temná věž, kde se v hlavní roli pistolníka Rolanda představil Idris Elba pronásledující Muže v černém (Matthew McConaughey), vydělal za otevírací víkend slabých necelých dvacet miliónů. Filmu dost možná značně uškodily negativní recenze, každopádně to pro adaptaci oblíbené výchozí látky není zrovna růžový začátek. Naproti tomu druhý Dunkerk si stále vede velmi dobře a celosvětově již vydělal slušných 314 miliónů. Nasledují propadák Emoji ve filmu a komedie Girls trip.

Na pátém místě máme novinku Kidnap, v níž si Halle Berry střihla roli matky pronásledující synova únosce. Na šesté místo sestoupil Spidey, který sice není v rámci MCU žádným zázrakem, ostudu studiu však rozhodně nedělá a s celosvětově utrženými 670 milióny se stále jedná o pořádný trhák. Atomic Blonde: Bez lítosti rovněž klesla, a týden po premiéře není celkově utržených 34 miliónů žádným dobrým znamením.

Osmá je dramatická novinka (v širším uvedení) o rasových nepokojích Detroit, jež otevřela s pouhými 7,2 miliony, což je zklamání. Následuje dojezd závěrečné části opičí trilogie, jež si navzdory vysokým kvalitám velké tržby neodnáší, a animáku Já padouch 3. Příští víkend se chystají hned dvě novinky; Velká oříšková loupež 2, a Annabelle 2: Zrození zla, přičemž minimálně druhý z jmenovaných sequelů si na sebe, vzhledem k tomu jak dobře si v kině vedl jeho hororový předchůdce (i přes jeho (ne)kvality), pravděpodobně minimálně vydělá.

1 komentář

 1. Hm, Temná věž docela zklamala, ale film i tak něco vydělá zpět. Jen se bojím, že další díly, které byly plánované, se už díky nízkému startu neobjeví, což je škoda. Já se na ní i tak těším.
  Ale za to Já, padouch 3 překvapuje. Jsem si myslel, že je to vyčerpaná látka, ale ukázalo se, že nikoliv. Aktuálně třetí nejlepší film v tomto roce ( 881 mega ).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také