Další díly Hunger Games a Twilight ságy v plánu

Přečtěte si

Autor

Jsou to pouhé dva roky od konce oblíbených Hunger Games. Ještě předtím, než se však poslední díl, Hunger Games: Síla vzdoru 2. část, dostal do kin, CEO společnosti Lionsgate Jon Feltenheimer se nechal slyšet, že studio aktivně pracuje na sequelu a prequelu ke zmíněné franšíze.

Od té doby se neobjevily žádné konkrétní zprávy. Nedávno ale Jon Feltenheimer opět škádlil s tím, že studio neplánuje další přírůstky jen k Hunger Games franšíze, nýbrž také ke Twilight sáze. Nicméně společně s tímto také naznačoval, že tyto plánované projekty se rozhodně neposunou dál bez zapojení tvůrců předloh k původním filmům.

„Je ještě spousta dalších příběhů k vyprávění a my jsme připraveni je vyprávět, až budou připraveni tvůrci.“

Zvěsti o prequelech k Hunger Games se začaly objevovat již nedlouho po premiéře posledního dílu série,  Hunger Games: Síla vzdoru 2. část, ale nikdy nebylo jasné, jestli se autorka knižních předloh Suzanne Collins bude na případných dalších filmech jakkoli podílet. Podobné neoficiální a nepotvrzené zprávy o možných dalších snímcích kolovaly i po posledním dílu Twilight ságy, Twilight sága: Rozbřesk – 2. část. Zdá se, že studio chce, aby se jak Collins tak i autorka Twilight ságy Stephenie Meyer aktivně účastnily jakýchkoli projektů souvisejících s franšízami založenými na jejich knihách. Jestli se tak stane, ba jestli se vůbec zmiňované projekty uskuteční, zůstává nejisté.

Obě franšízy byly pro Lionsgate poměrně lukrativní záležitostí, ač zisky s postupujícími díly oscilovaly až klesaly. Není tudíž překvapivé, že CEO studia chce oblíbené hrdiny a příběhy oživit. Jestli se tak stane, je zatím ve hvězdách, ale vše je možné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také