Barry Seal: Nebeský gauner: Tom Cruise jako charismatický podvodník

Přečtěte si

Autor

Michaela Pavlisová
Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

Někteří lidé vůbec neumějí lhát, někteří by nikdy neukradli ani bonbon a pak existují ještě ti, jimž není cizí vůbec nic. Mezi ně patřil i Barry Seal, původně pilot obyčejného dopravního letadla. Pak muž, který vodil za nos jak CIA a americkou vládu, tak jihoamerické narkobarony. Právě podle jeho životního osudu byl natočen snímek Barry Seal: Nebeský gauner.

Barry Seal (Tom Cruise) pracuje jako pilot dopravního letadla na vnitrostátních linkách a trochu se nudí. I proto neváhá a přijme nabídku agenta CIA (Domhnall Gleeson), aby pilotoval pod hlavičkou tajných služeb. Nejprve pouze pro tajné služby pořizuje fotodokumentaci sídel kolumbijských drogových magnátů, pak se ale nechá nalákat kartelem, pro nějž začne z Kolumbie a Panamy pašovat do Spojených států kokain. Protože létat s prázdných letadlem vlastně dost neefektivní. A proč se vlastně nestane taky informátorem pro Národní agenturu pro boj s drogami, když je tak blízko u zdroje? Barry to jednoduše rozehrál na všechny strany, topí se v penězích, má krásnou ženu. Nepřipouští si to, co bude, až všechny jeho lži prasknou. A že taky prasknou…

Příběh Barryho Seala zpracovali už několikrát, až snímek Barry Seal: Nebeský gauner je opravdu životopisným filmem. V hlavní roli září Tom Cruise, kterého není pravděpodobně nutné představovat. Jeho ženu Lucy si zahrála Sarah Wright, která se v minulosti představila v seriálu Parks and Recreation nebo sportovním filmu Poslední gól. Role Montyho Schaffera, agenta CIA, se ujal Domhnall Gleeson (Revenant Zmrtvýchvstání). V dalších rolích se představí Jayma Mays, Jesse Plemons nebo Caleb Landry Jones.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také