Trailer #2: Temná věž (2017) – Závan digi průšvihu?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Temná věž  je žánrově nejvíce rozkročenou a nejosudovější knižní sérií Stephena Kinga. Psal ji v rozmezí více než dvou dekád, přičemž do ní spadá sedm hlavních příběhových knih a dvě vedlejší. K tomu stojí za to přičíst prequelovou komiksovou sérii, která příběh značně rozšiřuje (u nás vydává Crew). Obsahově se jedná o rozsáhlou a komplexní fantastickou ságu s řadou vedlejších příběhů a postav, které se člověku vryjí do paměti. Pokud se kdysi o Pánu prstenů říkalo, že je nezfilmovatelný, o Temné věži to platí dvojnásob. Chystané filmové zpracování proto snad žádného fanouška předlohy nenechává chladným. V pořadí již druhá upoutávka na film spatřila světlo světa…

Pokud jsme v té první dostali nástin příběhu, který dle všeho víceméně kopíruje hlavní motivy z první knížky, ve druhé je nám předvedena nálož akce. Ta ale působí zvláštně. Celému dojmu pak ani moc nepomáhá nešťastné obsazení hlavní postavy Rolanda (který je v knihách odvozen od Clinta Eastwooda), ani výsledná stopáž 91 minut, která je pro epickou a vrstevnatou výchozí látku naprosto nedostačující. Dost možná tak bude dění z knih přinejmenším hodně zploštěno. Nezbývá než doufat, že film svým dějem překvapí a že akce a efekty zde nebudou hrát absolutní prim. Potenciál, který totiž knihy mají, by byl nesmírný hřích nevyužít.

Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O’Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit.

Temná věž má premiéru 24. srpna. Pod režijní taktovkou Nikolaje Arcela se ve filmu představí Matthew McConaughey, Idris Elba, Katheryn Winnick, Claudia Kim, Jackie Earle Haley, Abbey Lee, Nicholas Hamilton, Fran Kranz, José Zúñiga, Tom Taylor, Karl Thaning, Joe Vaz, Michael Barbieri, Jay-Jay Botha a další. Hudbu složil Junkie XL.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také