Ujme se režisér Mělčin Sebevražedného oddílu 2?

Přečtěte si

17 novinek, které Netflix přidá do obsahu tento týden

Netflix si v tomto týdnu vystačí s tituly z vlastní produkce. Víceméně... Už v úterý dorazí očekávaná Americká elegie...

15 nejdůležitějších zpráv ze světa filmu za posledních 7 dní

Co se děje v Hollywoodu i mimo něj v době pandemie? To se jasně a stručně dozvíte v přehledu,...

20 nejsledovanějších titulů na Netflixu 47. týdne

Další týden na Netflixu, kterému vládne známá mořská houba. Češi nezapomněli ani na uvedení čtvrté řady královského seriálu. Nejsledovanější filmy...

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

David Ayer, který měl na starosti první díl, se momentálně věnuje natáčení sólovky s Harley Quinn a dalšími antihrdinskými postavami DCEU (mělo by jít o Poison Ivy a Catwoman). Proto bylo dosud neznámo, kdo se po něm ujme pokračování filmu o týmu záporáků ve službách zákona. Nyní už však ve Warner Bros. padlo rozhodnutí. Sebevražedný oddíl 2 natočí Jaume Collet-Serra, jehož nejnovějším počinem jsou právě zmíněné Mělčiny.

S Ayerem, plně se věnujícím Gotham City Sirens s Margot Robbie tak bylo nutno najít někoho dalšího. Rozhodnutí padlo na tvůrce, který má krom výše jmenovaného prostinkého thrilleru se žralokem na kontě několik hororů (Orphan, Dům voskových figurín) a akčních thrillerů (Neznámý, Noční běžec). Působí tak jako někdo, kdo by mohl film postrčit správným směrem. I když Sebevražedný oddíl nebyl právě nejlépe přijat kritikou a navzdory chlapáckým řečem o nejlepší komiksovce, která strčí do kapsy Marvel, se jednalo o průměrnou popcornovku (mimo jiné vady o špatně pochopeném a uchopeném vztahu Jokera s Harley nemluvě), vydělal celosvětově 745,6 miliónů dolarů, což prakticky rozhodlo o pokračování.

Nicméně zatím to není poprvé, co byl nějaký režisér zmiňován v souvislosti s tímto snímkem. Mluvilo se už i o jiných velkých jménech, okolo projektu se kupříkladu točil bouřlivák Mel Gibson, zvažován byl ale i Ruben Fleischer (Zombieland), či Jonathan Levine (Mrtví a neklidní). S tím, jak jsou v poslední době i u jiných projektů v rámci DCEU střídáni režiséři tak ani Collet-Serrova účast nemusí být zdaleka definitivní. Nezbývá než doufat, že je a že se režisérovi podaří jedničku předčit a pokračovat v posouvání vznikajícího universa dobrým směrem. DC má totiž na svém kontě postavy, které si to jedině zaslouží. Jaume Collet-Serra se zatím studiu neupsal. Film započne natáčení v běhu roku 2018. Oficiální (a doufejme, že již definitivní) rozhodnutí o tom, kdo se tedy režie Sebevražedného oddílu 2 ujme, by mělo být zveřejněno letos na Comic-Conu v San Diegu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také