TOP 7: Největší filmová překvapení první poloviny 2017

Přečtěte si

Autor

Jaká největší filmová překvapení se urodila v kinech od ledna do června? Odpověď na tuto otázku hledala celá redakce. Nakonec se nám podařilo najít sedmičku vyvolených.

T2 Trainspotting

Nový Trainspotting rozhodně svému kultovnímu předchůdci nedělá ostudu. Ba naopak, kéž by všechny sequely vypadaly takhle. Film je svižný a vtipný. Snímek nabízí perfektní soundtrack, který rozhýbe kinosál a skvěle funguje v rámci příběhu. Co funguje a hraje do karet počinu, je rozhodně tvůrčí tým a hlavní herci. Jednak se protagonisté téměř nezměnili, jednak se do svých rolí vžívají, jako by snad ani žádný čas neuplynul od té doby, kdy je opustili. Spolu s tvářemi se vrací i různé motivy, což většinou potěší, ale někdy to může působit trochu nuceně. Nicméně je to ale malé mínus převážené spoustou plusů a celkové skóre křičí povedený snímek. (napsala Barbora Dršková)

Trailer               Recenze              Plakát

Uveden v českých kinech: 16.02.2017 (Falcon) | Na DVD a Blu-ray od: 21.06.2017

Špína (Filthy)

Ve svém novém filmu se mladá slovenská režisérka Tereza Nvotová věnuje tématu, o kterém se podle ní stále příliš málo mluví. Citlivě líčí příběh mladé středoškolačky Leny. Vyobrazuje, jak se dívka vyrovnává s tím, že byla zneužita, jak se na její psychice projevuje akt samotný i to, že (má pocit, že) o tom nikomu nemůže říct, třeba i kvůli pochybnostem, zda by jí kdokoliv uvěřil. (napsala Barbora Dršková)

Trailer               Recenze              Plakát

Uveden v českých kinech: 20.04.2017 (Falcon) | Na DVD a Blu-ray od: neoznámeno

Uteč (Get Out)

Nevšední thriller od převážně komediálního herce a tvůrce Jordana Peeleyho si oblíbili diváci i kritici. Snímek pojednávající o rasismu a otroctví s velmi originálním příběhem a se špetkou humoru dobyl kinosály právem. Nečekejte žádné laciné lekačky nebo bezduché zabíjení. Peele si je vědom, že jeho film je “béčko”, a tak k tomu také přistoupil. Byť Uteč vypráví o vážném tématu, tak se vůbec nebere vážně. Zaslouženě se tedy stane jedním z nejúspěšnějších filmů roku, když při svém skromném rozpočtu 4,5 miliónu dolarů dokázal tržby vyšponovat až na neuvěřitelných 250 miliónů. (napsal Lukáš Vaněk)

Trailer               Preview              Plakát

Uveden v českých kinech: 27.04.2017 (CinemArt) | Na DVD a Blu-ray od: 30.08.2017

Logan: Wolverine

Jak už mnohokrát zaznělo, Logan není klasická komiksová akční podívaná a je přirovnatelnější spíše k žánru westernu a road movie. X-menovský aspekt filmu by byl snadno nahraditelný, jelikož téma „jinakosti“, které dominovalo X-Men sérii zde není dominantní. V žádném případě to ale není mínus nebo něco, co by se mohlo Loganovi vytknout. Přesně jak řekl Hugh Jackman: Logan je film, který byste pustili někomu, kdo by Vás požádal o jediný film s Wolverinem. Logan totiž má všechno, co Wolverine představuje: zklamání, žal, naději, oběť. (napsala Jana Trnková)

Trailer               Recenze              Plakát

Uveden v českých kinech: 02.03.2017 (CinemArt) | Na DVD a Blu-ray od: 12.07.2017

Wonder Woman

Gal Gadot je jednoduše úžasná. A koho nepřesvědčila v BvS, toho jednoznačně okouzlí zde. I bez lasa pravdy tvrdím, že Wonder Woman nakopala zadek nejen mytologickému nepříteli, ale nepřímo i sebevražedné partičce zlosynů, synu Kryptonu a netopýřímu Detektivovi… Je tu humor, který funguje. Akce, jež není přeplácaná a je efektivní… Je tu bravurně zvládnutá interakce hrdinky s moderním světem a hrůzami války. Hledání sebe sama a vlastního účelu, jakož i motivace pro ochranu lidstva. To všechno jsou zásadní body příběhu, které dokonale vykreslují Dianin charakter ve světle řady neblahých událostí. Jedná se o výborně fungující komiksový film s povedenou akcí, hlubší myšlenkou, smysluplným, zajímavým a chytlavým příběhem a hlavně něčím, co dosud adaptacím z DCEU chybělo. Film jako takový byl pro mne obrovsky příjemným překvapením a nemohu, než jej doporučit všemi deseti. (napsal Tomáš Lesk)

Trailer               Recenze              Plakát

Uveden v českých kinech: 01.06.2017 (Vertical Ent.) | Na DVD a Blu-ray od: 11.10.2017

Rozpolcený (Split)

Split neudělá díru do světa, ba ani vás úplně neodrovná. Přesto se ale jedná o komorně laděný, napínavý thriller s perfektní hlavní postavou, jejíž aspekty, či spíše jednotlivé osoby jsou v podání Jamese McAvoye jednoduše úžasné a při jeho hereckém koncertu ho jednoduše nespustíte z očí, kdykoli je v záběru. A nezáleží na tom, jestli zrovna hraje osmiletého chlapce, přepečlivého psychopata, postarší paní či kohokoli dalšího… Otázkou je, jak moc jeho exhibice vyzdvihuje film samotný, a zda by bez podobně schopného aktéra snímek jako takový obstál. Tak či tak je Rozpolcený povedenou žánrovou jednohubkou, jejíž zhlédnutí rozhodně padá v úvahu. Čemu však film příliš nedostojí, je nálepka hororu. Ne že by nebyl napínavý, nebo znepokojující, jen jednoduše ne tím hororovým způsobem. Na to je tu málo děsivých momentů. Ačkoli ty, které zde jsou, za to stojí. (napsal Tomáš Lesk)

Trailer               Recenze              Plakát

Uveden v českých kinech: 19.01.2017 (CinemArt) | Na DVD a Blu-ray od: 24.05.2017

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (Dead Men Tell No Tales)

Nelze si nepomyslet, že se série konečně vrací k „starým dobrým Pirátům“, které měla většina publika ráda. Pátý film jako by pokračoval ve šlépějích nastavených jedničkou a dvojkou. Nabízí zábavnou podívanou nepostrádající vtip a akci. Sympaticky působí, že se netočí veškerý děj jen okolo oblíbeného kapitána Jacka Sparrowa, ale prostor je dán i novým či jiným postavám. Odpustit se dá i to, že děj působí místy trochu překombinovaně a některé motivy jako by už byly použity. Sečteno a podtrženo, nový díl Pirátů z Karibiku rozhodně napravuje sérii reputaci a pravděpodobně předčí očekávání. A jestli by se mělo ve stejném duchu pokračovat dál, nebála bych se šestky. (napsala Barbora Dršková)

Trailer               Recenze              Plakát

Uveden v českých kinech: 25.05.2017 (Falcon) | Na DVD a Blu-ray od: 27.09.2017

1 komentář

  1. ako respektujem vsetko ale ze pirati po svojich poslednych nepodarenych a fadnych castiach skoncili na prvom mieste nie je podla mna fer.je to gycovina a otrepana vec ako rychlo a zbesilo a transformers .ludi uz to nudi a su presyteni.chcelo by to nieco nove a svieze a nie dalsiu komediu podla sablony

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také