KVIFF 2017: Den sedmý – Heath Ledger, sesterské duo s temným tajemstvím a další

Přečtěte si

Autor

Týden se s týdnem sešel a festival se pomalu chýlí ke konci. Zbývají poslední dva dny plné projekcí, hvězdných hostů, front na lístky a vůbec všeho, co k tomu celému patří. Nicméně nepředbíhejme, pořád máme ještě něco před sebou. A co nového za sebou?

Jmenuji se Heath Ledger (I Am Heath Ledger)

Jméno a obličej, co asi každý z nás zná. Všestranný a nesmírně talentovaný umělec. Muž, který žil, prožil a plně využil každou vteřinu svého života a žádná výzva či překážka nebyla moc velká. To všechno a mnohem víc byl Heath Ledger.

Verdikt: Dokument o jedné z velkých (nejen) hereckých legend a jednom velice smutném příběhu citlivě líčí osud Heatha Ledgera. Jeho nejbližší vzpomínají na samotnou osobu umělce, na různé zážitky s ním, na vše, co s ním mají spojeno. Do toho jsou vkusně zakomponovány záběry z jeho filmů či různá jiná videa a fotografie, kde se on objevuje či kterých je on autorem.

Hodnocení: 7,5/10

Příběh jednoho života (Une vie)

Normandie, počátek 19. století. Mladá Jeanne se provdá za venkovského šlechtice. Co se zpočátku zdá jako láska, která bude hory přenášet, začne po čase zapáchat nevěrou. Jeanne ale na manželovy aférky a hrubé chování nedokáže adekvátně reagovat. Její rozčarování postupně přerůstá ve ztrátu iluzí, ale Jeanne se ani v pozdějším věku nenaučí bojovat. Film je adaptací románu Guy de Maupassanta.

Verdikt: Musím přiznat, že předlohu jsem nečetla, tudíž nemohu posoudit, jak moc je jí zpracování věrné. Ale celý film jsem měla pocit, jako bych čekala, než se něco konečně začne dít a ono stale nic. Celkovému dojmu nepomohla ani jakýsi rámcová kompozice, kterou byl příběh vyprávěn. Ta naopak spíš ztěžovala orientaci v ději a kauzalitě událostí.

Hodnocení: 3,5/10

Muž, který vypadá jako já (Minu näoga onu)

Hudební kritik Hugo se právě rozešel s partnerkou, život se mu hroutí a jediné, co by si přál, je dokončit svou rozepsanou knihu. Když se náhle objeví jeho bohémský otec, je zjevné, že začátek nového života půjde směrem zcela neplánovaným.

Verdikt: Velice příjemný, v kontextu festival rozhodně oddechovější, snímek s vyváženou kombinací toho smutného, veselého, úsměvného, směšněho, romantického a spousty dalších přívlastků, které by k životu mohly patřit. Čas of času se mu stane, že sklouzne ke kýčovitému momentu nebo nějakému příliš dlouhému, většinou ale zdatně vybruslí a s úspěchem pokračuje dál.

Hodnocení: 7/10

Hounds of Love (Hounds of Love)

Na první pohled běžný manželský pár, až ten druhý, podrobnější, odhalí temná tajemství. Páteček z předměstí unáší, mučí, zneužívá a vraždí školačky. Ale nic není tak jasné, jak se zdá a celá situace je možná ještě komplikovanější.

Verdikt: Australský thriller překračuje hranice žánru a místy se poměrně úspěšně pokouší i o sondu do psychiky postav. Celý příběh tak ku prospěchu jeho samého dostává další rozměr, divák se při pozorování dočká i několika překvapení a zjistí, že věci možná nejsou tak černobílé, jak se mu na první pohled jevily.

Hodnocení: 7/10

Dvojitý rande (Double Date)

Jimovi bude za pár dní třicet a přestože by si situaci moc přál změnit, je stále ještě panic. Jeho nejlepší kamarád je odhodlaný tu situaci ještě před zmiňovanými narozeninami změnit. V baru potkají atraktivní sesterské duo Kitty a Lulu, které jeví zájem. Ale zájem o něco úplně jiného…

Verdikt: Snímek je popisován jako hororová komedie, což poměrně přesně sedí. Jde o pohodovou žánrovku, která pobaví a příjemně rychle utíká. Na mě ale některé scény, situace a dialogy prostě byly až moc a zbytečně přehnané.

Hodnocení: 5,5/10

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také