KVIFF 2017: Den osmý – Jeremy Renner představil Wind River

Přečtěte si

Autor

Předposlední den přehlídky se nesl hlavně ve jménu posledního z hlavních hvězdných hostů – Jeremyho Rennera. Ten ve velkém sále uvedl svůj nový film Wind River a pak si s fanoušky popovídal v rámci oblíbeného KVIFF Talks. A co my?

Wind River (Wind River)

V zasněženém a nehostinném Wyomingu se odehrává příběh založený na spoustě reálných příběhů. Stopař Cory Lambert objeví jednoho dne ve sněhu tělo mrtvé indiánské dívky. Vyšetřování se ujímá novopečená agentka FBI Jane Bannerová, která si Coryho pozve na pomoc a společně se snaží přijít na kloub záhadné smrti.

Verdikt: Výborný režijní debut scénáristy Taylora Sheridana (Sicario: Nájemný vrah) vypráví příběh (dle hlavního představitele) stále bolestně aktuální. Navíc jde o téma, jež je třeba otevírat a problematizovat. Režisér, který je též autorem scénáře, odvedl v obou rolích mistrovskou práci. Spolu s výbornými hereckými výkony se bezesporu jedná o jeden z nejsilnějších filmů letošního festivalu.

Hodnocení: 9/10

Vnitřní slunce (Un beau soleil intérieur)

Rozverná umělkyně Isabelle má jedno velké životní přání – chce najít lásku. Jenže ono se to nějak nedaří. Posouvá se od jednoho nepovedeného vztahu či poměru k dalšímu, nevědoma si toho, co se stále nedaří a proč.

Verdikt: Kladné hodnocení si rozhodně zasouží Juliette Binoche jako představitelka hlavní role. Postavu ženy, která hleda a vlastně sama neví co, neví co chce ztvárnila přesvědčivě a lidsky. Ani téma snímku samotného není špatné, celý film jsem ale bohužel měla pocit obrovského nevyužitého potenciálu. Pocit, že spousta věcí není dotažena do konce.

Hodnocení: 5/10  

Dvojitý milenec (L‘ amant double)

Chloe trpí chronickými bolestmi břicha, od kterých jí žádný doktor není schopen odpomoci. Když už nevidí jiné východisko, vydá se na psychoterapii. Mezi ní a jejím terapeutem se brzo objeví city hlubší než profesionální. Komplikace nastávají, když žena zjistí, že milenec jí zatajil existenci svého bratra-dvojčete.

Verdikt: François Ozon servíruje působivý psychologický thriller. Děj se šikovně a účelně, zároveň ale nenásilně, komplikuje a překvapuje v průběhu celého filmu. Atmosféra houstla jak na plátně, tak v sále. A nelze nevyzdvihnout výbornou vizuální stránku filmu, kde veškerý záběr byl promyšlen do detailu a doveden k dokonalosti.

Hodnocení: 7,5/10

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také