Již dnes začíná 43. LFŠ!

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Uherské Hradiště, městečko nacházející se ve zlínském regionu, nafoukne jako každé léto svou kapacitu o několik tisíc hlav. 

Dnes totiž v něm započne již 43. ročník Letní filmové školy. Tento filmový festival nabídne filmové maratony, bohaté doprovodné programy i naučné workshopy.

Letos se kromě každoročních českých novinek můžeme těšit například na retrospektivu Andreje Tarkovkého, milovníky detektivek potěší drsní vyšetřovatelé ze Švédska. Ze země tří korunek rovněž promluví programová sekce zvaná Imigrace, která se zabývá problémem přistěhovalců.

Na své si přijdou i seriáloví fandové, kterým se zavděčí produkce ze stanice HBO. A chybět nebude ani pár klenotů z žánru sci-fi. Kromě toho se můžete těšit na festivalové koncerty, party a těžko popsatelnou kouzelnou atmosféru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také