Zemřel Michael Nyqvist, hvězda Milénia či padouch Johna Wicka

Přečtěte si

V jakém pořadí sledovat Marvel filmy

Filmy od Marvelu (přesněji z Marvel Cinematic Universe) lze sledovat podle roku jejich uvedení nebo chronologicky podle toho, v...

Recenze: Chicagský tribunál – Prvotřídní soudní drama

Režisér a scénárista Aaron Sorkin, který v minulosti zanechal svůj výrazný tvůrčí rukopis na takových filmových dílech, jako byla...

22 nejnovějších českých filmů na Netflixu

Netflix se snaží a do svého obsahu přidává jeden český film za druhým. Někdy je uvedení českého snímku radostnější,...

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Známý švédský herec, který v posledních letech úspěšně pronikl do Hollywoodu, podlehl v souboji s rakovinou plic. Bylo mu 56 let.

Jméno Michaela Nyqvista pro vás může být velkou neznámou, ale jeho tvář si určitě vybavíte v souvislosti s několika významnými rolemi v neméně populárních filmech let minulých. Rodák ze Stockholmu na sebe celosvětově upozornil postavou Mikaela Blomkvista v původní švédské verzi série knižní adaptace Milénium (Muži, kteří nenávidí ženy nebo Dívka, která kopla do vosího hnízda). Jeho výrazný umělecký projev mu zajistil letenku do Hollywoodu a přísun několika zajímavých hereckých příležitostí.

Nyqvist ztvárnil například záporáka ve filmu Mission: Impossible – Ghost Protocol a podobnou roli si střihl i v roce 2014, kdy mu šel po krku Keanu Reeves v jedničce Johna Wicka. Za zmínku jistě stojí jeho účast na projektech jako Odpojit, Kolonie, Zpráva o Europě nebo Dívka z románu. Charismatický Švéd bohužel už žádnou další ikonickou roli do svého životopisu nepřidá. Zemřel v úterý 27. černa na rakovinu plic.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také