X-Men: Dark Phoenix: První třída se vrací, známe režiséra

Jakkoli působil loňský X-Men: Apokalypsa jako polovičaté zklamání, jedno se mu upřít nedalo. Znamenal v jistém smyslu restart, či obrození mutantského filmového vesmíru. Zejména díky obsazení většiny významných rolí mladšími protagonisty. Režisér Bryan Singer už tehdy krátce po premiéře otevřeně hovořil o velkých plánech do budoucích filmových pokračování. Nyní to vskutku vypadá, že nemluvil do větru a i přes vlažné přijetí Apocalypse se je na co těšit.

Dark Phoenix patří mezi nejlegendárnější komiksové příběhy s X-Meny. Není proto divu, že řada prvků z něj byla už použita v dřívějším filmu X-Men: Poslední vzdor, ten byl ale až do příchodu mutanta Apocalypse považován za vůbec nejhorší snímek o homo superior. Je proto jedině dobře, že se nám dostane nového filmového pojetí události, která formovala tolik známé postavy.

Režijní dohled byl tentokrát svěřen Simonu Kinbergovi. Ten se podílel na většině předchozích filmů buď jako producent, nebo v řadě případů jako scénárista. Půjde tak o jeho režijní debut. Záporačku by pak měla ztvárnit Jessica Chastain, ta se momentálně účastní jednání ohledně své případné role ve filmu. Tou by měla být konkrétně Lilandra, vládkyně mimozemské rasy, toužící zlikvidovat hrozbu v podobě Dark Phoenix.

Nu a teď to, co jistě fanoušky potěší. Jennifer Lawrence (Mystique), Michael Fassbender (Magneto), James McAvoy (Professor X), Nicholas Hoult (Beast), Alexandra Shipp (Storm), Tye Sheridan (Cyclops), a Kodi Smit-McPhee (Nightcrawler) se spolu s již zmíněnou Sophií Turner všichni ve filmu vrátí a zopakují si tak své role z předchozích částí.

Natáčení by mělo začít v Montrealu. Dějová linka budoucího filmu, odehrávající se deset let od předchozích událostí (což znamená devadesátá léta) se tak bude více soustředit na mladé mutanty (jistému matadorovi s adamantiovými drápy už jak víme, odzvonilo) a snad i na pro původní příběh tolik důležitý vztah Cyclopse s Phoenix. Tedy civilními jmény Scotta Summerse a Jean Grey (Sophie Turner).