Všechno úplně všechno: Co jste možná nevěděli

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Film o sedmnáctileté Madeline, která se i přes nemožnost vycházet z domu kvůli své nemoci sblíží se sousedovic klukem, právě doráží do kin. Ze zákulisí na svět pronikla řada zajímavostí o tvorbě snímku. Tady jsou některé z nich.

1) Amanda a Nick bez zkoušek

Je obvyklé, že se před natáčením samotného snímku dělají kamerové zkoušky mezi hlavními protagonisty, aby bylo vidět, zda je mezi nimi nějaká chemie. V tomto případě ale na to nebyl čas, jelikož byl Nick Robinson pracovně v Evropě.

2) Původní scénář s více texty

Pro režisérku bylo v původním scénáři až moc textů a jejich rozsahů se zkrátka zalekla. proto při finálním natáčení dala mnohdy přednost improvizaci a řadu předepsaných pasáží poupravila k obrazu svému.

3) Kosmonaut dělal problémy

Sage Brocklenbank, představitel kosmonauta, byl moc velký a do žádného z připravených kostýmů se nevešel. Když krejčová došla za režisérkou s žádostí o přeobsazení role, nepochodila. Herec tak musel dostat zcela nové kostýmy, které odpovídaly jeho větším proporcím.

4) Přírodní živly narušily natáčení

Jednoho dne zasáhla do natáčení velice silná bouřka, zrovna když došlo na scénu odehrávající se pod vodou. Režisérka i hlavní představitelka se nezalekly blesků a nepříznivého počasí, ale producenti byli proti a natáčení pro jistotu pozastavili.

5) Růžové vstup zakázán

Režisérka došla k názoru, že ve všech filmech o mladých dívkách hraje velkou roli růžová barva. Chtěla však jít proti zavedeným tradicím a tuto barvu zakázala. V žádném záběru tak růžová nehraje prim a je nahrazená jinými barvami.

6) Zkouška přes Skype

Amanda Stenberg, představitelka hlavní role, četla poprvé nahlas scénář a své části režisérce poprvé přes Skype. Osobně to nebylo možné, jelikož se mladá herečka v té době nacházela v Paříži. Jakmile začala říkat své texty, věděla režisérka, že je ta pravá. Obě se sice setkaly předtím na krátkém obědě, ale na lámání chleba došlo až skrze Skype.

7) Beyoncé na premiéře

Při premiéře v Los Angeles údajně nechyběla ani věhlasná zpěvačka Beyoncé. Ta prý dokonce prohodila pár slov s hlavní představitelkou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také