Víkendové tržby: Mumie nevyzrála na rozjetou Wonder Woman

Přečtěte si

17 novinek, které Netflix přidá do obsahu tento týden

Netflix si v tomto týdnu vystačí s tituly z vlastní produkce. Víceméně... Už v úterý dorazí očekávaná Americká elegie...

15 nejdůležitějších zpráv ze světa filmu za posledních 7 dní

Co se děje v Hollywoodu i mimo něj v době pandemie? To se jasně a stručně dozvíte v přehledu,...

20 nejsledovanějších titulů na Netflixu 47. týdne

Další týden na Netflixu, kterému vládne známá mořská houba. Češi nezapomněli ani na uvedení čtvrté řady královského seriálu. Nejsledovanější filmy...

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Tom Cruise a jeho Mumie nevkročili do amerických kin pravou nohou. Tržby výpravnému temnému dobrodružství zachraňuje zbytek světa, zatímco Wonder Woman dál válí.

  1. místo – Wonder Woman: 57,2 milionů, 2. týden v žebříčku
  2. místo – Mumie: 32,3 milionů, novinka
  3. místo – Captain Underpants: 12,3 milionů, 2. týden v žebříčku
  4. místo – Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta: 10,7 milionů, 3. týden v žebříčku
  5. místo – Strážci Galaxie Vol. 2: 6,3 milionů, 6. týden v žebříčku
  6. místo – It Comes at Night: 6 milionů, novinka
  7. místo – Pobřežní hlídka: 4,6 milionů, 3. týden v žebříčku
  8. místo – Megan Levey: 3,8 milionů, novinka
  9. místo – Vetřelec: Covenant: 1,8 milionů, 4. týden v žebříčku
  10. místo – Všechno, úplně všechno: 1,6 milionů, 4. týden v žebříčku

Pamatujete, jak kdysi komiksárny Batman v Superman i Sebevražedný oddíl drtivě propadly ve svém druhém víkendu v amerických kinech? Podobného trendu se určitě báli i tvůrci Wonder Woman, ale nakonec to pro legendární amazonku dopadlo více než dobře. Pokles tržeb o mírných 44 % znamená obhajobu prvního místa v box-office a výdělek slušných 57,2 milionů dolarů. K tomu připočtěte 230 milionů ze zbytku světa a okouzlující superhrdinka se pomalu, ale jistě blíží k hranici půl miliardy vydělaných dolarů. Gratulujeme.

To zrestartovaná Mumie si aktuální kinovýdělky za rámeček rozhodně nedá. První díl z plánované série Dark Universe (za pár let by měli dorazit i takový dr. Frankenstein nebo Neviditelný muž) odstartoval výrazně pod očekávání a bude mít co dělat, aby se vůbec zaplatil. Rozpočet nové Mumie byl sice udržen v rozumných mezích (125 mega, smekám), ale těch 32,3 milionů z otevíracího víkendu je bohužel těžká podpásovka.

Tom Cruise ovšem spolehlivě táhne ve zbytku světa, kde si už přišel téměř na 150 milionů. Jenže i tento slušný úspěch je dvousečný, protože studio Universal nasadilo Mumii prakticky všude naráz, a proto nelze předpokládat, že by se v budoucnu tato částka ještě nějak dramaticky zvyšovala. Filmu rovněž nehrají do karet divácké ohlasy a recenze, které stahují temné dobrodružství někam ke slabšímu průměru. Celkově plány s Dark Universe by však komerční neúspěch Mumie neměl ohrozit, na to do tohoto projektu studio nacpalo až moc peněž a ukecalo a příliš známá jména (Johnny Depp, Javier Bardem), ale momentální tržby rozhodně nepůsobí jako dobrá vizitka.

Na třetím fleku se usadil animák Captain Underpants s 12,3 miliony, za kterým s dvoumilionovou ztrátou zaostali noví Piráti z Karibiku. Salazarova Pomsta neválcuje kina jako předchozí díly série a těžko odhadovat, jestli se vůbec kdy dočkáme dalšího pokračování. Ale ruku na srdce, potřebujeme ho vůbec? Oproti tomu trojku Strážců Galaxie uvidíme moc rádi a také už se samozřejmě připravuje. Ještě aby ne, když aktuální Vol. 2 hrdě sbírá jeden milion za druhým. Vytoužená miliarda je sice v nedohlednu, ale těch celkových 828 milionů rozhodně není k zahození.

Šesté místo pro sebe urval chválený psychologický horor s názvem It Comes at Night. Šestimilionové tržby nejsou kdovíjaký jackpot, ale vzhledem k nízké pořizovací ceně filmu (5 milionů), by ve finále mohlo jít o komerčně úspěšný projekt. Na sedmém místě se potácí nová Pobřežní hlídka s The Rockem a Zacem Efronem, ze které se opravdu žádný letní hit nestal. Druhý díl nejspíš nemá šanci na vznik.

Pokračujeme osmičkou a dalším benjamínkem v žebříčku. Megan Leavey je životopisné válečné drama o veteránce americké armády, která společně se svým věrným psem Rexem (ano, opravdu) zachránila v irácké válečné zóně několik životů. Za své činy poté obdržela nejstarší vojenské vyznamenání amerických ozbrojených sil – Purpurové srdce. Kate Mara údajně září v hlavní roli tohoto vesměs chváleného snímku, ale ani její herecký výkon nestačil na lepší výdělky než 3,7 milionů.

No a poslední dvě místa top 10 uhájily dva žánrově velmi odlišné filmy. Devátý Vetřelec: Covenant nijak komerčně neoslnil a Ridley Scott bude rád, když mu Foxové odklepnou finance na další pokračování. Teenage-romance ve stylu Hvězdy nám nepřály s názvem Všechno, úplně všechno skončila na desátém místě s 1,6 miliony dolarů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také