Víkendové tržby: Wonder Woman nedala konkurenci šanci

Origin nejslavnější komiksové superhrdinky zažil stomilionový debut a zachránil tak pošramocenou pověst rozšířeného DC universa.

  1. místo – Wonder Woman: 100,5 milionů, novinka
  2. místo – Captain Underpants: 23,5 milionů, novinka
  3. místo – Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta: 21,613 milionů, 2. týden v žebříčku
  4. místo – Strážci Galaxie Vol. 2: 9,7 milionů, 5. týden v žebříčku
  5. místo – Pobřežní hlídka: 8,5 milionů, 2. týden v žebříčku
  6. místo – Vetřelec: Covenant: 4 milionů, 3. týden v žebříčku
  7. místo – Všechno, úplně všechno: 3,3 milionů, 3. týden v žebříčku
  8. místo – Dámská jízda: 1,3 milionů, 4. týden v žebříčku
  9. místo – Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul: 1,2 milionů, 3. týden v žebříčku
  10. místo – Král Artuš: Legenda o meči: 1,2 milionů, 4. týden v žebříčku

Zázračná žena vládne Americe i světu a lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem něco podobného očekával. Komiksové Wonder Woman málokdo věštil zářnou budoucnost, ale nakonec má princezna ostrova Themyscira po otevíracím víkendu více než 100 milionů důvodů k radosti. To je dokonce lepší výsledek, než kterým se kdysi prezentovala třeba taková jednička Iron Mana. Když nebudeme počítat týmovky a sequely, tak jde o čtvrtý nejlepší komiksový debut všech dob hned za Deadpoolem, Mužem z oceli a Spider-Manem.

Novinka filmového DC Extended Universe se rozvněž pyšní střízlivým stopadesátimilionovým rozpočtem, který je přibližně o 50 mega nižší než měli týmoví spoluhráči ze Sebevražedného oddílu. Za peníze Úsvitu spravedlnosti by dokonce šly pořídit dvě Wonder Woman. Gal Gadot a spol. však možná nejvíce těší příznivé ohlasy a recenze (94 % na Rottenech, 8.3 bodů na IMDb), ke kterým se žádné filmové dobrodružství od DC ani zdaleka nepřiblížilo.

To je sympatická změna a příslib pro další snímky tohoto rozšířeného komiksového universa. Uvidíme, jaké částky se budou točit kolem letošní Ligy spravedlnosti, ve které Wonder Woman spojí síly s Batmanem, Flashem, Aquamanem či Cyborgem (Superman se samozřejmě také dostaví, ale o tom ještě pšššt!). Když to vezmeme celosvětově, tak si přitažlivá hrdinka přišla na téměř 225 milionů dolarů a to se v kinech prohání ani ne čtyři dny. Masivní úspěch a v nejbližší době očekávejte oznámení o pokračování.

Druhé místo, ale v podstatě stejně jako zbytek celého aktuálního žebříčku, zůstalo ve stínu úspěchu Wonder Woman. Stříbro bere tento týden levný animák Captain Underpants. Jde o filmovou adaptaci kdysi ohromně populární dětské knížky spisovatele a ilustrátora Dava Pilkeyho a vzhledem k silné konkurenci si vedla celkem slušně. Téměř 24 milionů není vůbec k zahození, a pokud snímku příští týden nijak drasticky nespadnou tržby, tak půjde o rentabilní snímek pořízený doslova za pár šupů.

To noví Piráti z Karibiku pláčou, protože Salazarova pomsta v Americe netáhne a musí se spokojit jen s třetím místem. Aktuálnímu bukanýrskému dobrodružství klesly výnosy oproti minulému debutovému víkendu o více než 65 % a Johnnyho Deppa tak musí zachraňovat zbytek světa, protože tam Piráti stále ještě platí za komerční megahit. Aktuálně už si kapitán Jack Sparrow doplul pro parádní půlmiliardu.

Střízlivý padesátiprocentní propad zaznamenali výborní Strážci Galaxie na čtyřce. Jejich sequel už dávno překonal vlastní jedničku i většinu snímků Marvel Cinematic Universe a nikomu vlastně ani nemůže vadit, že ta vysněná miliarda nepadne. 816 milionů dolarů je bezesporu vynikající výkon. Pátá Pobřežní hlídka nezáří a bude mít co dělat, aby se vůbec zaplatila. Dwayne Johnson se Zacem Efronem nevydělávají podle představ studia Paramount, které tak dalšímu dílu rozhodně nedá zelenou.

V druhé polovině naší top desítky se uhnízdil nový Vetřelec s podtitulem Covenant, který je sice druhým nejvýdělečnějším dílem celé série, ale na výdělky svého předchůdce Promethea stále ještě kouká z uctivé vzdálenosti. Teenage drámo Všechno, úplně všechno je se třemi miliony na sedmém místě a stále ještě čeká (snad ne marně) na nasazení do světových kin.

Drobné finanční rozdíly ve výdělcích snímků Dámská jízda, Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul a Král Artuš: Legenda o meči snad ani nestojí za zmínku a tím máme nejlepší desítku z krku. Příští týden se s osudem popere restartovaná Mumie s Tomem Cruisem, životopisné válečné drama Megan Leavey, ve kterém se bude Kate Mara hlásit o oscarovou nominaci a nízkorozpočtová duchařina It Comes at Night.