Film, natočený dle skutečných událostí, se zaměřuje na následek policejní razie v Detroitu roku 1967. Tím bylo jedno z největších povstání, jaké Spojené státy zažily. Hlavním motivem snímku je pak incident v motelu The Algiers, který se toho roku odehrál během rasově motivované rvačky. Ta se stala na 12th Street, a nesla s sebou smrt několika afroameričanů a brutální zbití dalších devíti lidí. 

Režie snímku o bouřlivých událostech ve stejnojmenném městě se ujala Kathryn Bigelow (30 minut po půlnoci). Scénář pak dostal na starost Mark Boal, který se s režisérkou už dříve podílel na jiných projektech. Jmenovitě kupříkladu na šesti Oscary oceněném (včetně kategorií za nejlepší film a režii) snímku Smrt čeká všude z roku 2010.

V hlavních i vedlejších rolích se ve snímku Detroit představí John Krasinski, Kaitlyn Dever, Will Poulter, Jack Reynor, Hannah Murray, John Boyega, Anthony Mackie a další. Film bude uveden 4. srpna, tedy v den 50. výročí nepokojů.

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, dále seriál Doctor Who, a zarytou nenávistí vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase hraji hokej, čtu a zírám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here