Peter Parker byl už v druhém Iron Manovi!

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Ačkoli někteří považují Iron Mana 2 za nejslabší sólový film oplechovaného superhrdiny, dostala se v souvislosti s ním v posledních dnech do popředí jedna oblíbená fanouškovská teorie. Okolo MCU se pochopitelně točí mnoho řečí a domněnek. Ostatně komiksové filmy studia Marvel mají k dispozici celé dekády materiálů, z nichž mohou vycházet nejen filmaři, ale i fanoušci. Proto se někdy hledají náznaky čehosi většího tam, kde být nemusejí. Zrovna tak ale může být i zpětně odhaleno něco opravdu zajímavého. V tomto případě jde o ranou přítomnost Petera Parkera ve filmovém universu.

Iron Man bez nadsázky odstartoval celý propojený komiksový vesmír. Na jeho úspěchu se začalo stavět. Navíc se v něm poprvé objevily i některé významné charaktery, jako kupříkladu Nick Fury, či Natasha Romanovová, známější pod krycím jménem Black Widow. Zmíněná fan teorie se pak točí okolo scény v druhém filmu, v níž malý chlapec v masce Iron Mana namíří ruku na Hammer dron. V dalším okamžiku přiletí skutečný superhrdina a dron zničí. A právě oním chlapcem nemá být nikdo jiný, než maličký Peter Parker, budoucí Spider-Man. To všechno je sice moc hezké, ale stále by se jednalo o teorii, nebýt toho, že sám Tom Holland, představitel pavoučího hrdiny v nedávném rozhovoru pro Huffington Post potvrdil, že se ve zmíněné scéně skutečně jedná o malého Petera Parkera.

Holland zmínil, že to jednoznačně může potvrdit, a že o tom před chvílí mluvil s Kevinem Feigem, prezidentem Marvel Studios. Sice možná prozradil něco co neměl, ale je nadšen myšlenkou, že jeho postava je ve světě superhrdinů přítomna od samého počátku, a ne „pouze“ od svého oficiálního uvedení ve filmu Captain America: Občanská válka. Ačkoli se nejedná o zprávu, která by nějak měnila již zaběhnutý stav věcí, je to rozhodně příjemný detail. Spider-Man si už brzy odbude svůj sólový film v rámci MCU. Ve filmu, nesoucím podtitul Homecoming, se už 6. července krom Toma Hollanda objeví Marisa Tomei, Robert Downey Jr., Michael Keaton, Zendaya, Jon Favreau, Donald Glover, Tyne Daly a další.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také