Hudbu k Justice League složí Danny Elfman

Přečtěte si

17 novinek, které Netflix přidá do obsahu tento týden

Netflix si v tomto týdnu vystačí s tituly z vlastní produkce. Víceméně... Už v úterý dorazí očekávaná Americká elegie...

15 nejdůležitějších zpráv ze světa filmu za posledních 7 dní

Co se děje v Hollywoodu i mimo něj v době pandemie? To se jasně a stručně dozvíte v přehledu,...

20 nejsledovanějších titulů na Netflixu 47. týdne

Další týden na Netflixu, kterému vládne známá mořská houba. Češi nezapomněli ani na uvedení čtvrté řady královského seriálu. Nejsledovanější filmy...

Autor

Hlavním skladatelem Justice League byl doposud Junkie XL, který se s Hansem Zimmerem podílel už na hudbě k Batman vs. Superman. Teď ho však vystřídal na této pozici právě Danny Elfman.

Střídání proběhlo vlastně nenásilně, sám Junkie XL (vlastním jménem Tom Holkenborg) na svůj Twitter napsal: „Jak jednou řekl můj mentor Hans Zimmer: V Hollywoodu jako skladatel nic neznamenáš dokud nejsi v rámci nějakého projektu nahrazen. Tak si myslím, že jsem tento týden úspěšně odmaturoval.“ Junkie zároveň popřál projektu jen to nejlepší a poděkoval Zacku Snyderovi, že mohl být součástí jeho vize.

Junkie XL se nyní přesouvá k práci na soundtracku k adaptaci slavné videohry Tomb Rider.

Danny Elfman, nejznámější pravděpodobně pro svou hudbu k filmům Tima Burtona už pro dva členy Ligy spravedlnosti skládal. Právě pro Burtonova Batmana a jeho druhý díl a také pro televizní seriál The Flash z roku 1990.

V relativně krátkém čase se jedná už o druhou změnu ve filmařském týmu Justice League. Nedávno opustil projekt režisér Zack Snyder z rodinných důvodů a nahradil ho Joss Whedon, který nyní dohlíží hlavně na postprodukci a dotáčky. Kolik práce čeká teď Elfmana je otázkou. Dlužno však zmínit, že jako v Batman vs. Superman používal motivy ze soundtracku Muže z oceli, je pravděpodobné, že i v Justice League se dočkáme už známých či minimálně povědomých melodií.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také