Hudbu k Justice League složí Danny Elfman

Přečtěte si

Filmové online novinky v srpnu

Srpnová nabídka filmových novinek v kině je skvělá. A stejně tak se nám líbí přehled novinek, které vycházejí na...

Nejlepší filmy Sama Worthingtona

Sam Worthington se stal hvězdou po uvedení Cameronova Avatara. Další kasovní trhák od té doby už ale nenatočil a...

Nejlepší filmy Jasona Stathama

Jason Statham je mužem mnoha profesí. Hereckou kariéru odstartoval ve velkém stylu, když ho do svých úspěšných filmů obsadil...

Autor

Hlavním skladatelem Justice League byl doposud Junkie XL, který se s Hansem Zimmerem podílel už na hudbě k Batman vs. Superman. Teď ho však vystřídal na této pozici právě Danny Elfman.

Střídání proběhlo vlastně nenásilně, sám Junkie XL (vlastním jménem Tom Holkenborg) na svůj Twitter napsal: „Jak jednou řekl můj mentor Hans Zimmer: V Hollywoodu jako skladatel nic neznamenáš dokud nejsi v rámci nějakého projektu nahrazen. Tak si myslím, že jsem tento týden úspěšně odmaturoval.“ Junkie zároveň popřál projektu jen to nejlepší a poděkoval Zacku Snyderovi, že mohl být součástí jeho vize.

Junkie XL se nyní přesouvá k práci na soundtracku k adaptaci slavné videohry Tomb Rider.

Danny Elfman, nejznámější pravděpodobně pro svou hudbu k filmům Tima Burtona už pro dva členy Ligy spravedlnosti skládal. Právě pro Burtonova Batmana a jeho druhý díl a také pro televizní seriál The Flash z roku 1990.

V relativně krátkém čase se jedná už o druhou změnu ve filmařském týmu Justice League. Nedávno opustil projekt režisér Zack Snyder z rodinných důvodů a nahradil ho Joss Whedon, který nyní dohlíží hlavně na postprodukci a dotáčky. Kolik práce čeká teď Elfmana je otázkou. Dlužno však zmínit, že jako v Batman vs. Superman používal motivy ze soundtracku Muže z oceli, je pravděpodobné, že i v Justice League se dočkáme už známých či minimálně povědomých melodií.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také