43. Letní filmová škola se blíží

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Přelom července a srpna mají všichni filmoví nadšenci ve svém kalendáři silně zvýrazněný. Jako každý rok proběhne totiž Letní filmová škola v Uherském Hradišti, již 43. ročník. Letos začne 28. července a skončí 6. srpna 2017.

A co bude hlavními taháky letních filmových slavností? Velký prostor bude věnován švédské kinematografii, na kterou se zaměří blok nesoucí název Fokus. V rámci tohoto bloku uvedou své filmy při osobní návštěvě Tarik Saleh, Jan Troell a syn legendárního Ingmara Bergmana, Daniel Bergman.

Letošní inventura bude zaměřena na díla Andreje Tarkovského, jehož specifický způsob poetického vyprávění formuje nejen diváky, ale další generace režisérů a scénáristů.

Na své si přijdou rovněž fanoušci sci-fi. Druhá sekce inventury se totiž bude zaměřovat na filmy s tématikou kyberpunku a výlety do kosmu.

Spektrum  s podtitulem HoT TV nabídne zevrubný pohled na tzv. quality TV. Středem zájmu bude především dominantní postavení kabelové televize HBO. Dočkáme se úspěšného seriálu z její produkce, Sedmilhářek. Projekt vytvořil kanadský režisér Jean-Marc Vallée.

Kromě těchto lákadel se můžete těšit na řadu doprovodných programů v podobě koncertů či workshopů. LFŠ stejně jako každý rok přinese do léta nejen pohodu, ale i kinematografickou kvalitu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také