Hellboy se vrátí v chystaném restartu

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Když před pár lety fanoušci načervenalého hrdiny marně žádali Guillerma del Tora o natočení třetího dílu, našel se tu někdo, kdo je uklidňoval. Mike Mignola, tvůrce původní komiksové předlohy, totiž tvrdil, že Hellboy rozhodně ještě nezazpíval labutí píseň na stříbrném plátně. A měl pravdu. Restart značky navíc zná nyní i svého režiséra.

Na svém facebookovém účtu totiž Mignola oznámil, že nový film s Hellboyem rozhodně bude. V pořadí třetí snímek o drsném sympaťákovi nenaváže na své předchůdce a bude kompletním restartem značky. Bude s označením R, takže se dočkáme zřejmě pořádných krvavých spršek či sprostých slov. Hlavní role se ujme hvězda seriálu Stranger Things – David Harbour. Kromě něj se už také ví, kdo bude mít na starosti režii. Oním vyvoleným se stal Neil Marshall. Ten je především zkušeným tvůrcem seriálových epizod. Fanouškům Hry o trůny je jeho jméno určitě blízké. Kromě toho se může britský rodák pochlubit i povedeným hororovým snímkem Pád do tmy.

David Harbour

To však není všechno, co se informací týče. Projekt už dokonce zná své vrchní scénáristy a datum začátku natáčení. O scénář se postarají Andrew Crosby s Christopherem Goldenem a své si k tomu řekne také samotný Neil Marshall. Andrew Crosby se v jednom rozhovoru trochu rozpovídal o tom, na co se můžeme těšit. Snímek zatím nese neoficiální jméno Hellboy: Rise of the Blood Queen. Kromě toho scénárista naznačil, že příběh bude mnohem temnější a hororovější. Hellboy nám ukáže mnohem drsnější stránku osobnosti, která v předchozích dílech zatím vidět nebyla.

Kromě obsazení důležitých pozic filmu známe již i čas, kdy celé to šílenství při jeho natáčení začne. Podle spekulací by k první klapce došlo již v září tohoto roku, zhruba v jeho polovině. To je ale zatím domněnka, která se zrealizuje jen v případě, že všechny přípravy na natáčení proběhnou podle předpokladů, což občas bývá problém.

První filmový Hellboy s Ronem Perlmanem v hlavní roli vtrhl do kin v roce 2004. Při rozpočtu 66 milionů dolarů vydělal 99 milionů. Druhý díl dorazil o čtyři roky později a ukořistil 160 milionů. Ani jeden díl nebyl kasovní trhák, ale fanoušků série se našlo dost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také