Trailer #2: Valerian a město tisíce planet (2017) – Duo agentů čelí vesmírné hrozbě

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Vedle zažitých a hojně očekávaných komiksových adaptací tu máme nějaké ty nové koně. Zda se jen svezou na všeobecné vlně úspěchu, či poskytnou něco zcela nového a neotřelého, ukáže čas… Jelikož se ale tentokrát jedná o komiks evropský (z Francie), můžeme alespoň doufat že bude oproti jiným komiksárnám alespoň trochu… Jiný. S úspěchem se ale prý počítá, režisér Luc Besson už dle vlastních slov píše pokračování… Tak či tak, máme tu již druhý trailer na snímek od tvůrců kultovního Pátého elementu, či akčního filmu se Scarlett Johansson; Lucy… 

„Valerián (Dane DeHaan) a Laureline (Cara Delevigne) jsou speciální vládní agenti pro správu lidských území a jejich úkolem je udržovat pořádek v celém vesmíru. Valerián má se svou kolegyní více, než jen profesionální záměry, neustále ji bombarduje milostnými návrhy. Ale pověst, která jeho vztah k ženám provází a konzervativní postoje Laureline vedou k tomu, že ho neustále odmítá. Na rozkaz velitele (Clive Owen) se Valerián a Laureline vydávají na společnou misi do ohromného mezigalaktického města Alfa. Alfa je neustále rostoucí metropole, kterou obývají tisíce tvorů ze všech koutů galaxie. Žije zde 17 milionů obyvatel, kteří spojili své dovednosti, technologie a zdroje pro společné dobro. Jak už to ale bývá, ne každý má v Alfě stejné bohulibé cíle. Zdá se, že jakési tajemné síly se chystají náš rod ohrozit!“

Barevností a vzhledem do jisté míry trailer evokuje oblíbený Pátý element (ostatně stojí za ním stejný režisér; Luc Besson), či nepříliš povedený Jupiter vychází, který zrovna příliš kladné ohlasy nesklidil. Nezbývá proto než doufat, že se snímek alespoň přiblíží prvnímu jmenovanému, či dokonce legendě žánru; Blade Runnerovi.

Ve filmu se v roli titulní dvojice představí Dane DeHaan (Lék na život) a Cara Delevingne (Sebevražedný oddíl). A právě oni v obecné symbióze žijící mimozemšťané po dvou agentech budou chtít, aby odvrátili temnou hrozbu, jíž systém čelí a stali se… Strážci… Budoucnosti? Dále se ve filmu objeví Clive Owen, Ethan Hawke, Rihanna, John Goodman a další.

Premiéra je stanovena na 20. července 2017.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také