Trailer #1: I Am Heath Ledger (2017) – Jaký byl ve skutečnosti představitel Jokera?

Přečtěte si

Autor

Michaela Pavlisová
Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

Na začátku příštího roku uplynule už deset let od tragické smrti jednoho z nejtalentovanějších herců své generace. Heath Ledger okouzlil diváky hned v několika rolích. Ať už to byl záporák Joker v Temném rytíři (za tuto roli byl in memoriam oceněn Oscarem), kovboj Ennis del Mar ve Zkrocené hoře nebo Patrick Verona v dnes již legendární teenage romantické komedii Deset důvodů, proč tě nenávidím. Teď na jeho konto přibude i dokument s názvem I Am Heath Ledger.

Režie dokumentární snímku se ujal kritiky uznávaný Derik Murray, který v minulosti natočil biografické filmy o Johnnym Cashovi nebo JFK.

I Am Heath Ledger poskytne na australského herce intimní pohled prostřednictvím dosud nezveřejněných záběrů z jeho vlastních fotoaparátů a kamer. Právě tyto domácí nahrávky ukáží, jaký ve skutečnosti byl. Jeho tvůrčí energii a ochotu riskovat. Jak je u dokumentů obvyklé, nechybí ani výpovědi lidí, kteří Heathovi byli nejblíž – blízcí přátelé, rodina nebo kolegové. Jmenovitě se objeví například Naomi Watts, Ben Mendelsohn nebo Ang Lee.

Premiéru si I Am Heath Ledger odbude 23. dubna na Tribeca Film Festival a do kin vstoupí 3. května.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také