Přes kosti mrtvých: Kriminálka Agnieszky Holland

Přečtěte si

Nejlepší filmy o sociálních sítích

Sociální sítě jsou stále populárnějším tématem pro vznik filmů. Některé z nich zobrazují samotný vznik sociálně sítě, jiné se...

TOP 15 filmů na Netflixu bez české podpory

Vybrali jsme patnáct nejlepších filmů na Netflixu, které se zatím nedočkaly českých titulků a najdete je tak pouze v...

12 seriálů na Netflixu, které Netflix nenatočil, ale musíte je vidět

Netflix umí nejen točit skvělé seriály, umí je také dobře nakupovat. Pokud už většinu seriálů z produkce Netflixu máte...

Autor

Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Agnieszka Holland. Jméno, které je ve světě evropského filmu zavedenou značkou slibující kvalitu a vždy intenzivní podívanou. Nejnovější dílo polské režisérky spadá do žánru krimi. Sledujeme totiž osudy obyvatel osady na česko-polské hranici, jejichž počet rapidně ubývá.

Učitelka angličtiny Janina Dušejková je  v místní komunitě osady Klidská Kotlina brána za podivínku. Kromě zvířat se totiž jako jedna z mála stará i o životy místních vyděděnců, kteří jsou považováni za podivíny. V osadě začnou podivné vraždy a ve stejnou dobu jsou i připravována o život místní zvířata. Učitelka si jako jediná všimne souvislosti a přichází celé záhadě a vrahovi na kloub.

Režisérka byla nominována na Oscara třikrát, posledně za snímek V temnotě. Našinec ji může dobře znát i díky televiznímu opusu Hořící keř. Její snímky často zabývající se historií nepostrádají hloubku postav a silné příběhy. To vše slibuje zajímavou podívanou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také