Přes kosti mrtvých: Kriminálka Agnieszky Holland

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Agnieszka Holland. Jméno, které je ve světě evropského filmu zavedenou značkou slibující kvalitu a vždy intenzivní podívanou. Nejnovější dílo polské režisérky spadá do žánru krimi. Sledujeme totiž osudy obyvatel osady na česko-polské hranici, jejichž počet rapidně ubývá.

Učitelka angličtiny Janina Dušejková je  v místní komunitě osady Klidská Kotlina brána za podivínku. Kromě zvířat se totiž jako jedna z mála stará i o životy místních vyděděnců, kteří jsou považováni za podivíny. V osadě začnou podivné vraždy a ve stejnou dobu jsou i připravována o život místní zvířata. Učitelka si jako jediná všimne souvislosti a přichází celé záhadě a vrahovi na kloub.

Režisérka byla nominována na Oscara třikrát, posledně za snímek V temnotě. Našinec ji může dobře znát i díky televiznímu opusu Hořící keř. Její snímky často zabývající se historií nepostrádají hloubku postav a silné příběhy. To vše slibuje zajímavou podívanou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také