Ledové království 2 a Lví král v kinech za dva roky

Přečtěte si

Autor

Michaela Pavlisová
Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

Risk s hranou adaptací animované klasiky se společnosti Disney vyplatil. Kráska a zvíře dosud vydělala více než miliardu dolarů a možná i proto je připraven „oživit“ další legendu – Lvího krále. Do kin by měl vstoupit za dva roky, stejně jako pokračování Ledového království.

Režisér plánovaného Lvího krále Jon Favreau oznámil datum jeho premiéry na Twitteru. Do kin by měl snímek, který vstoupil do srdcí malých i velkých diváků už v polovině 90. let, 19. července 2019. Což se může zdát jako extrémně vzdálená budoucnost, Favreau však hodlá použít stejnou časově náročnou technologii, která se mu osvědčila už u jeho předchozího filmu Knihy džunglí.

Hotové je už i obsazení. Simba promluví hlasem Donalda Glovera a roli krále Mustafy by si měl zopakovat James Earl Jones. A nouze by neměla být ani o speciální hosty, Jon Favreau se snaží přesvědčit Beyoncé, aby propůjčila hlas Nale.

I oscarový příběh dvou sester Anny a Elsy se dočká pokračování. Vstoupit do kin by měl těsně před Dnem díkuvzdání, tedy ve středu 27. listopadu 2019. O dalším Ledovém království se kromě data premiéry ale příliš neví. Režie by se znovu měla ujmout dvojice Chris Buck a Jennifer Lee a sněhuláka Olafa znovu namluvit Josh Gad. Podle posledních informací se na snímku nepodílí ani jedna z hereček (Kristen Bell a Idina Menzel), jejichž hlasy sestry v originále promlouvaly.

Pokud jste fanouškem disneyovek a rok 2019 se zdá příliš daleko, nemusíte truchlit. Příští rok na podzim (2. 11.) by se měla na plátnech kin objevit hraná Mulan, a ještě dřív, uprostřed léta (3. 8.) rovněž oživlý muzikálový Aladin, pod nímž se jako režisér podepíše Guy Ritchie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také