VIDEO: Jak vznikaly triky v Masarykovi

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Filmové triky nejsou jen výsadou hollywoodské produkce. Narazit na ně, byť to na první pohled není zřejmé, můžete i v českém snímku Masaryk. Pojďme se podívat, jakou práci odvedli trikaři z MagicLab.

Masaryk, dvanácti českými lvy ověnčené drama Julia Ševčíka, skýtá dohromady 171 filmových triků. Většina z nich patří scénám, které se odehrávají mimo tehdejší Československo. Filmaři totiž veškeré scény natáčel v domácím prostředí, a londýnské stavby byly do filmu přidány pouze digitálně. Ve studiu MagicLab na tom dělalo pětatřicet lidí.

„Například jedna důležitá scéna, odehrávající se před sídlem britského premiéra v Downing Street 10, vznikala částečně v Praze i v Londýně. Herecké akce včetně objektů v bezprostřední vzdálenosti byly nasnímány v Praze před zeleným pozadím, detaily Downing Street už jsme nafotili v Londýně a v postprodukci jsme vše propojili. Museli jsme se soustředit na každý detail, aby si diváci ničeho nevšimli,“ prozradil Michal Křeček z pražského postprodukčního studia MagicLab.

Masaryk měl českou premiéru 9. března. Ve snímku Julia Ševčíka hrají Karel Roden, Hanns Zischler, Oldřich Kaiser, Arly Jover, Jiří Vyorálek, Emília Vášáryová, Eva Herzigová, Martin Hofmann a další.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také