TRON 3: Projekt ještě není mrtvý

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Je tomu už šest dlouhých let ode dne, kdy se kultovní osmdesátkový film, který ve své době oslnil především zajímavým nápadem počítačem simulovaného světa, dočkal pokračování. Tedy toho s názvem TRON: Legacy. O plánech na třetí část jsme od Disneyho naposledy slyšeli v roce 2015. Nicméně, režisér zmíněného sequelu nyní tvrdí, že projekt není mrtvý a dokonce sdělil některé z nápadů na příběh případné trojky…

Film by se měl jmenovat „TRON: Ascension,“ a scénář je prý už zhruba z 80% hotov. Nejvíce se prý Kosinskému líbí koncept, kdy se jednoduše jedná o invazi uvnitř zařízení, film jako takový pak dělí na tři pomyslná dějství, z nichž první by se mělo odehrávat v reálném světě, druhé pak v TRONU, či dokonce ve více jeho světech a třetí zase ve skutečnosti. Což je podle něj něčím, co by bylo úžasné vidět v kině. Potvrdil také, že Disney stále ponechává pokračování otevřená zadní vrátka.

S nadsázkou řečeno je další TRON kryogenicky zmrazen. Čeká tedy na svou příležitost… Kosinski podotýká, že v době, kdy vznikal TRON: Legacy, nevlastnilo ještě studio Walt Disney Marvel, ba ani Lucasfilm. V porovnání se sérií SW, jejími spin-offy a filmy od komiksového giganta by se pak nezbytně nabízela otázka, zda by si TRON vedl zrovna tak dobře. Což je prý hlavní důvod, proč je film u ledu, jelikož Disney raději vsadí na jistotu. Což samozřejmě neznamená, že snímek nikdy nevznikne, jen se to celé může značně protáhnout.

Do filmu se měli navrátit herci nejen z předchozího dílu, ale i ti, kteří si zahráli v původním. Krom tohoto a cameo rolí se také mluvilo o případné klíčové roli pro Jareda Leta. Jak tomu bude do budoucna, se tak stále neví a nezbývá než novému TRONU jen držet palce…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také