Trailer #1: To (2017) – Kingův vraždící klaun jako noční můra dětí i dospělých

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Strach má mnoho podob, Stephen King si však pro její ztělesnění vybral ve svém hororovém románu To creepy klauna, který unáší a vraždí bezbranné děti. Není se čemu divit, coulrofobie (extrémní strach z klaunů) není mezi lidmi výjimečnou „poruchou“. Již letos se fanoušci této hororové klasiky dočkají filmového zpracování, a soudě podle nového traileru se klaunů začnou nejspíš bát i lidé, kteří z nich nikdy nahnáno neměli.

Bill a George jsou bratři žijící v maloměstě Derry ve státě Maine. Malý George jde v hustém dešti pouštět lodičku z papíru, ale silný proud ji odplaví do stoky pod chodníkem. Když se jí hoch snaží najít, vykoukne ze stínu odpadních chodeb klaun. Od té doby o Georgeovi nikdo nikdy neslyšel. Kromě něj začnou v Derry mizet ve velkém další děti a mnoho z nich si šeptá o Tom, co zahlédli. Skupinka v čele s Billem, který si dává bratrovu smrt za vinu se proto rozhodne přijít strašidelným zmizením na kloub, ale To rozhodně nehodlá odhalit svou identitu bez krvavého boje…

Vzhledem k tomu, že předloha má přes 1 000 stran, rozhodli se tvůrci, že To bude rozděleno na dva snímky. Oproti originálu se děj posune v čase, hlavní hrdinové budou dětmi v 80. letech a druhá část z jejich dospělosti se odehraje v současnosti. Film režíruje nepříliš známý Andres Muschietti (krátkometrážní film Máma), do role Billa byl obsazen Bill Skarsgård (Simonův vesmír, Anna Karenina) a kromě něj se na plátně objeví Jaeden Lieberher nebo Finn Wolfhard. Nejedná se o první zpracování Kingova klauna, v roce 1990 vznikl stejnojmenný televizní film, jehož trailer sliboval vcelku kvalitní podívanou, ale to bylo daleko od pravdy. Doufejme, že Muschiettiho podání dopadne o poznání lépe. To (první část) vstoupí do kin letos v září.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také