Batmanovi přepisují scénář, dělá se i na Sebevražedném oddílu 2

Přečtěte si

Nejlepší filmy Channinga Tatuma

Tanečník, producent a herec Channing Tatum se zapsal do srdcí mnoha dívek snímkem Let's Dance. Ten sice nepatří mezi...

Nejlepší filmy Joaquina Phoenixe

Joaquin Phoenix je pan herec. Naposled to dokázal v komiksové adaptaci Jokera, za kterého si odnesl Oscara. Herecký chameleon...

Nejlepší filmy Charlieho Hunnama

Charlie Hunnam, hvězda seriálu Zákon Gangu, se objevuje na stříbrném plátně od roku 1999. Na kontě má hned několik...

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

V letošním roce se od komiksového gigantu DC dočkáme filmové podoby Wonder Woman a Justice League. Co se dalších projektů týče, tam to zatím notně skřípe. Kupříkladu Flash už vystřídal dva režiséry. Nicméně dva filmy, které budou jistě více než hojně očekávány, získaly scénáristy a s nimi tak i snad naději na konec problémů. Minimálně Batman by si to díky potenciálu zasloužil. A u Sebevražedného oddílu bychom si zase rozhodně zasloužili povedenější repete. Přece jen, z toho, co zatím DCEU předvedlo, nejde být kdovíjak nadšený.

Ačkoli byl Sebevražedný oddíl značně finančně úspěšný, řadu fanoušků a kritiků příliš neuspokojil. Zejména na serveru Rotten Tomatoes pak film propadl. Snímek jako takový po dotáčkách a slibech Davida Ayera bohužel zdaleka neodpovídal tomu, co bylo okolo něj vybájeno. Přesto však se díky celé řadě světlých momentů a povedených scén nejednalo o špatný film, nicméně v případě pokračování bude rozhodně co zlepšovat. Díky komerčnímu úspěchu se plánování zatím celkem slušně rozpohybovalo kupředu. Zatímco Ayer se v budoucnu zaměří na Harley Quinn ve filmu Gotham City Sirens, kde se zmíněná přítelkyně Jokera objeví po boku Poison Ivy a Catwoman, vybírají Warner Bros a DC z řady potenciálních režisérů pro druhý Sebevražedný oddíl.

Okolo projektu se ostatně v poslední době hojně skloňuje jméno oscarového Mela Gibsona. Co se scénáře týče, dvojku o týmu antihrdinů by měl psát scénárista úspěšné Legendy o Tarzanovi; Adam Cozad. Ten má krom toho za sebou ještě film Jack Ryan: V utajení. Nejedná se tak o žádného matadora, nicméně nelze říct, že by tvůrce neměl s velkými projekty zkušenosti. V kombinaci se schopným režisérem by to nakonec mohlo výtečně fungovat. Téma je ostatně hodně slibné.

Co se Batmana týče, Ben Affleck měl původně snímek režírovat, produkovat, psát pro něj scénář a hrát v něm hlavní úlohu. Nakonec se víceméně všech těchto úloh vzdal. Až na tu, která je pro fanoušky nejdůležitější, samozřejmě… Netopýřího strážce Gothamu s nejvyšší pravděpodobností dostaneme. Na to je jeho úloha v universu až příliš zásadní, aby to dopadlo jinak. Ale… Podle všeho to vypadá, že už hotový scénář bude úplně přepsán. Vše, co jsme se tak zatím o projektu dozvěděli, tak nakonec možná bude úplně jinak. Matt Reeves, jenž má po Affleckovi snímek režírovat, má navíc dost práce s Válkou o planetu opic, tudíž není moc pravděpodobné, že by Batman šel do kin v dosud udávaném roce 2018. Během toho roku totiž spíše začne natáčení…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také