Oficiálně: Indiana Jones 5 skutečně za dva roky

Přečtěte si

Autor

Od uvedení posledního Indiana Jonese (Indiana Jones a Království křišťálové lebky) uplynulo již téměř deset let. A po spoustě slibů, slepých uliček a zvěstí, je to konečně oficiální: Dr. Henry “Indiana” Jones se za něco málo přes dva roky vrátí v pátém filmu.

Podle oficiálního vyjádření na webu Walt Disney Company by měl zatím nepojmenovaný pátý film o Indym dorazit 19.7.2019. U projektu by se měla sejít celá známá skupinka – Harrison Ford v hlavní roli, Steven Spielberg na režisérské stoličce a Kathleen Kennedy s Frankem Marshallem zodpovědní za produkci.

„Indiana Jones je jeden z největších hrdinů v celé kinematografické historii a nemůžeme se dočkat toho, až ho v roce 2019 znovu uvedeme na plátno,“ řekl Alan Horn, předseda The Walt Disney Studios. „Je výjimečné mít tak skvělou kombinaci režiséra, producentů, herce a jeho role a my jsme opravdu nadšeni, že se znovu pustíme do tohoto dobrodružství s Harrisonem a Stevenem.“

V současné době je tohle všechno, co víme jistě. Uvidíme, jaké další zprávy se objeví.

Svět po Paramountu

Pátý film bude první, který nevznikne jako produkt Paramountu, nýbrž Disneyho. Indy patřil Lucasfilmu, tím pádem ho Walt Disney získal společně se Star Wars v roce 2012. Zveřejněním zprávy o připravovaném snímku online na svém webu (a ne třeba prostřednictvím tiskové zprávy), dal Disney jasně najevo, že Indiana je nyní jejich.

Budoucnost Indiana Jonese

Spousta fanoušků nebyla z Křišťálové lebky úplně nadšená.  Motivace k vytvoření nového dílu je jistě jednak finanční (i přes vlažné přijetí vydělal minulý díl dost), jednak je možné, že Spielberg a Ford nechtěli, aby čtvrtý díl byl Indyho koncem a posledním dobrodružstvím.

Vzhledem k tomu, že Disneyho specialitou jsou franšízy a Harrisonu Fordovi bude v době uvedení 77 let, možná má studio ještě trochu jiné plány. Pátý film by sice mohl být poslední pro Forda, ale je možné, že bude (třeba pomocí flashbacků) představen nový herec jako mladý Indiana Jones, aby franšíza mohla zvesela pokračovat.

Váš komentář potěší autora článku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také