Dočkáme se nového Matrixu?

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Vizuální klenot Matrix od sourozenců Wachowských uchvátil na sovu dobu skvělými triky a lákavými bojovými scénami. Rychle si vydobyl pověst kultu a dodnes patří ke klenotům kinematografie. Není proto divu, že se několik pohlavárů Hollywoodu rozhodlo probudit krále z jeho dlouhého zimního spánku a znovu mu dát možnost promluvit na stříbrném plátně.

Podle spekulací by měl vzniknout nový snímek ze světa plného Kung fu, zelené barvy a zákeřných strojů, jehož hlavní hvězdou by měl být Michael B. Jordan. Ten upoutal pozornost především ve zdařilém Creedovi. Akční snímky mu nejsou cizí, ve svěží Kronice i nepovedené Fantastické čtyřce si mohl vyzkoušet důkladně práci se speciálními efekty.

Podle všeho bude nový díl bez účasti původních tvůrců Wachowských, vychází totiž z práce Joela Silvera. Ten navrhl scénář a koncept snímku navazujícího na úspěšnou trilogii, ale své nápady prodal v roce 2012 studiu Warner Bros. Studio ho nicméně údajně angažovalo jako jednoho z produkčních a tak bude mít i tak možnost promluvit do výsledné podoby projektu.

První díl Matrixu z roku 1999 se stal rychle klasikou. Na svou dobu představil světu perfektní triky (kdo by si nepamatoval tolikrát parodovanou scénu Nea uhýbajícího kulkám), atraktivní svět a milovníci bojových umění si rovněž přišli na své. Svým tvůrcům Wachowským přinesl věčnou slávu a zajistil otevření pomyslných dveří do Hollywoodu. Vznikly ještě další dva díly, které už ale nedosahovaly kvalit původního snímku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také