Zjizvená tvář: Remake má svého Tonyho Montanu

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Režisér Antoine Fuqua sice remake Zjizvené tváře nenatočí, rozhodně to neznamená, že by projekt znovuzrození kubánského gangstera upadl v zapomnění. Hlavní role podle nejnovějších informací totiž připadne hvězdě z Rogue One: A Star Wars Story – Diegu Lunovi.

Přestože se mnoho lidí bude těžko smiřovat se skutečností, že má být natočená nová Zjizvená tvář, je nutné si připomenout, že populární Al Pacinova postava nemilosrdného Tonyho Montany byla už v podstatě remakem. Úplně první totiž byla divadelní hra z roku 1932, v níž byl hrdinou irský přistěhovalec, a až druhým bylo slavné filmové zpracování režiséra Briana de Palmy. V něm byl hlavním padouchem Kubánec, a ani tentokrát nezůstane (co se národnosti týče) „při starém“. Ústřední gangster v novém remaku by měl pocházet z Mexika, a proto se Diego Luna jeví jako velmi vhodný kandidát. Luna za sebou sice nemá role vyložených drsňáků, ale jeho kariérní vzestup a adaptabilita do různých rolí napovídají, že toho má ještě mnoho co nabídnout. Kromě něj však není známo, kdo další z herců by se na natáčení měl podílet. Ale objektivně řečeno právě obsazení role po Al Pacinovi, bylo zajisté největším dilematem.

Režisér Fuqua, jehož poslední westernový počin Sedm statečných diváky nijak výrazně neoslnil, odstoupil od projektu díky kolizi v rozvrhu natáčení. Jelikož už kývl na spolupráci na pokračování thrilleru Equalizer s Denzelem Washingtonem, musela jít Zjizvená tvář stranou. Produkční tým se tak poohlíží po novém režisérovi, jelikož usilují o to, aby natáčení začalo co nejdříve.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také