Víkendové tržby: Nováčci nevyzráli na LEGO Batmana

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

První dvě příčky zůstaly oproti minulému týdnu beze změny. Velká čínská zeď moc diváků do kin nenalákala.  

  1. místo – LEGO Batman: 34,225 milionů, 2. týden v žebříčku
  2. místo – Padesát odstínů temnoty: 20,966 milionů, 2. týden v žebříčku
  3. místo – Velká čínská zeď: 18 milionů, novinka
  4. místo – John Wick 2: 16,5 milionů, 2. týden v žebříčku
  5. místo – Fist Fight: 12 milionů, novinka
  6. místo – Skrytá čísla: 7,1 milionů, 9. týden v žebříčku
  7. místo– Rozpolcený: 7 milionů, 5. týden v žebříčku
  8. místo – Psí poslání: 5,560 milionů, 4. týden v žebříčku
  9. místo – La La Land: 4,5 milionů, 11. týden v žebříčku
  10. místo – Lék na život: 4,2 milionů, novinka

Každý rok za velkou louží je třetí pondělí v únoru oslavováno jako President’s Day (výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona) a tradičně se v toto období do kin žádné ambiciózní tituly nehrnou. Pro LEGO Batmana tudíž nebyl žádný problém obhájit prvenství z minulého víkendu. Stačilo mu k tomu solidních 34 milionů při 36% poklesu návštěvnosti a v součtu s celosvětovými výdělky se maskovaný hrdina z kostiček pohybuje kolem cifry 170 milionů.

To Padesáti odstínům temnoty na druhém místě dělají v první řadě radost právě kina mimo USA. Christian s Anastasií se pomalu ale jistě blíží k hranici 300 milionů a to i navzdory faktu, že na domácí americké půdě dostává od Batmana bičíkem přes hýždě. Tak jako tak padesátimilionový rozpočet je dávno splacený a minimálně dvakrát (ano, poslední knižní díl bude filmařsky rozpůlen) se s výše zmíněnými hrdiny ještě potkáme.

Na třetím místě se usadila výpravná fantasy Velká čínská zeď. Studio Universal s tímto titulem žádnou díru do světa neudělá, ale jak správně tušíte, v Asii je z filmu solidní hit. I díky tomuto stále silnějšímu trhu si Matt Damon a spol. přijdou na své, ale v USA to prostě není žádná hitparáda. Ale ono je vlastně těch 18 milionů celkem očekávaný výsledek.


Další nováčci dopadly ještě hůře – údajně nesmírně trapná komedie Fist Fight s Ice Cubem obsadila páté místo (12,2 milionů) a mysteriózní thriller Lék na život jen tak tak uhájil alespoň ten desátý flek. Potřeboval k tomu 4,3 milionů a režisér snímku Gore Verbinski by asi potřeboval další Piráty z Karibiku. Velká bída.

Ostatní filmy  top 10 box-office si vedly tak nějak podle očekávání. Dvojka Johna Wicka na čtvrté příčce naplňuje pověst žánrového kultu, ne který diváky baví chodit (16,1 milionů). Šestá Skrytá čísla udivují nejednoho účetního, protože i po devíti týdnech zvládají konkurovat na první pohled silnějším titulům. 142 mega jen z Ameriky, to je prostě paráda.

Podobně se daří i Rozpolcenému na sedmičce, kterému dýchají na záda rodinné dobrodružství Psí poslání (8. místo, 5,7 milionů) a absolutně nekýčovitá slaďárna s oscarovými ambicemi La La Land (9. místo, 4,5 milionů).


Příští týden očekávejme nástup akčního dramatu s Felicity Jones a Nicholasem Houltem Collide nebo hororu Get Out. O svůj kus žvance se popere i animák Pes ro(c)ku.

Váš komentář potěší autora článku.

2 KOMENTÁŘŮ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také