Jay a mlčenlivý Bob dostanou reboot

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Režisér Kevin Smith patří mezi zajímavé a poměrně všestranně zaměřené tvůrce. Krom vlastní, mnohdy i kultovní komediální filmové tvorby (Clerks 2: Muži za pultem, Zack a Miri točí porno), se i režijně podílí na řadě seriálů (Flash). Nyní vyšlo najevo, že chystá předělávku jedné ze svých nejoblíbenějších komedií.

Jay a  mlčenlivý Bob vrací úder byl jeden z těch snímků, které by se daly nazvat všeříkajícím označením; „od geeků pro geeky.“ Ve filmu si tvůrci s láskou a humorem sobě vlastním utahovali s takových popkulturních fenoménů, jako jsou Star Wars, Planeta opic, Matrix, E.T. Mimozemšťan a řada dalších. Když k tomu máte navíc k dispozici herce, kteří v některých z oněch filmů skutečně hráli a nebojí se udělat si legraci sami ze sebe, výsledek je nasnadě.

Kevin Smith informaci, co chystá, uvedl na svém instagramovém profilu, kde zveřejnil fotografii úvodní stránky scénáře. Film by se dle něj, pokud se bude vše dobře vyvíjet, dokonce mohl začít natáčet poměrně brzy. Konkrétně už letos v létě…

Proč raději nenatočí pokračování jiného ze svých filmů, odůvodnil Smith tím, že na to jednak kvůli režírování epizod seriálu Supergirl, a úspěšného Flashe neměl čas, a pak navíc na jiné z filmů nemá práva, jelikož je prodal, zatímco Jaye a Boba ne. Zápletka by se dle jeho vyjádření měla točit okolo cíle hlavních hrdinů, kterým má být sabotáž v Hollywoodu při natáčení rebootu filmu Bluntman & Chronic (fiktivní komiksové charaktery ze Smithova „universa“), jehož starou verzi oba hlavní protagonisté nenávidí… Má jít o šíleně vtipnou satiru plnou známých a povědomých tváří. O camea tak opět zajisté nebude nouze. Jelikož příspěvek zněl veskrze pozitivně a přetékal nadšením, nezbývá než doufat, že se čirý autorův entuziasmus podaří přetavit v povedený počin…

Váš komentář potěší autora článku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také