Fukunaga a jaderné bombardování Hirošimy

Cary Fukunaga, americký režisér, si do své filmografie už zapsal ceněné snímky jako Jana Eyrová, Bestie bez vlasti nebo úspěšný seriál True Detective (Temný případ). Teď se ve své tvorbě odmlčel, což by se ale brzy mohlo změnit. Údajně totiž jedná s Universalem o zfilmování knihy Shockwave: Countdown to Hiroshima.

Podle serveru Deadline by si studio přálo, aby se režie filmového zpracování knihy Stephena Walkera ujal právě Fukunaga. Shockwave: Countdown to Hiroshima je napsáno podle skutečné události a zachycuje dny, které předcházely jadernému útoku na japonské město. Scénář by podle dosavadních informací mohl napsat Hossein Amini.

Walkerova kniha nabízí komplexní ohlédnutí za touto historickou událostí, která změnila světové dějiny. Obnovuje příběhy, jež se odehrály během tří týdnů před touto katastrofou. Popisuje tak jednání vědců pracujících na projektu Manhattan v Novém Mexiku, prezidenta Trumana v Bílém domě, piloty, kteří bombu shodili, nebo japonské oběti.

Fukunaga zároveň pracuje na seriálu Maniac pro Netflix, který by se měl začít natáčet od srpna do listopadu. V hlavních rolích by se měli se objevit Emma Stone a Jonah Hill.

Váš komentář potěší autora článku.