Avatar 2 jako počátek rodinné ságy

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Je zvláštní, jak dlouhá doba už uplynula od uvedení prvního a zatím jediného Avatara. Film zaznamenal fenomenální úspěch. Dechberoucí zpracování mimozemské Pandory, doprovázené epickým střetem tamních domorodých obyvatel Na’vi s lidmi, bylo jednoduše velkolepé a po právu se tak dočká pokračování. Což ostatně není nic nového. A ačkoli jeho přípravy trvají už dlouho, nic to nemění na faktu, že se je nač těšit. S Jamesem Cameronem za kormidlem to ani jinak nejde. Představitel hlavního hrdiny; Jakea Sullyho, se nám spolu s Cameronem nedávno maličko rozpovídali o chystaném druhém dílu.

Následující pokračování mají podle režisérových slov proměnit Avatara ve víceméně rodinnou ságu, zaměřenou na boj s lidmi. Otevřený konec, který tak první díl měl, bude mít v následovných událostech rozhodně velkou dohru. Dle Worthingtona pak s Jakem Sullym a jeho rodinou navštívíme neprobádaná místa Pandory. Což evokuje mnohé a rozhodně se tak můžeme těšit na kreativně zpracované, nové části toho barvitého světa. Zmínka o rodině navíc nasvědčuje o určitém skoku v ději, kdy se z hlavního charakteru stal nejen uznávaný vojevůdce a hrdina, bájným proroctvím zvaný Toruk Makto, ale i otcem. Skok bude totiž hned osmiletý. Sully se stačil oženit s Neytiri (Zoe Saldana) a stát se náčelníkem. Válka s lidmi tak ohrozí jejich poklidný život na Pandoře.

Co se týče nových lokací, Cameron, jak známo, nemá s natáčením v moři problém. A to ani s podmořskými záběry. Podíváme se tak do Pandorských oceánů. Sully se svými dětmi bude objevovat tuto pro něj neznámou část světa s radostí a podle Worthingtona to bude něco, co jsme ještě neviděli. Soustředit se tak budeme na zkušenějšího a staršího Jakea a jeho rodinu. Uplynulá léta by postavě mohla dodat určitou hloubku, protože v prvním filmu byla přece jen poněkud plošší. Sam Worthington za tu dobu také herecky nezahálel a bylo by rozhodně příjemné se s jeho hrdinou lépe sžít v případě, že bude charismatičtější. Filmy prý mají být natáčeny současně. Podtrženo sečteno: uvidíme mnohem víc z Pandory, hlavní hrdina bude starší a vyzrálejší, s rozrostlou rodinou a účelem v novém světě. Na další detaily si bohužel budeme muset nějakou dobu počkat.

Avatar 2 je ohlášen na 21. prosince 2018. Avatar 3 pak na rok 2020. A, což je ale opravdu ve hvězdách předaleké galaxie, Avatar 4 na rok 2022. Plánován je dokonce pátý díl, ten by měl následovat rok po čtvrtém bratříčkovi.

Váš komentář potěší autora článku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také