Americká verze Zátahu našla svého režiséra

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Hollywood má tendenci vzít nějaký úspěšný snímek z jiné než jeho vlastní produkce a předělat ho k obrazu svému s přihlédnutím k cílové skupině. To je přesně případ Zátahu.

Akční nářez vynikl především skvělou choreografií a bojovými scénami. Ne nadarmo jsou první i druhý díl považovány za to nejlepší, co v daném žánru za poslední roky vzniklo. Režisér Gareth Evans stvořil kult, který bude ještě řadu let měřítkem kvality.

Jeho nástupce, zodpovědný za remake, bude mít těžkou úlohu. A kdo jím vlastně bude? Oním novým režisérem bude Joe Carnaham. Ten má nyní na starosti třetí díl Mizerů a kromě toho napsal také scénář ke zfilmování herního klenotu Uncharted. Čeká ho nelehký úkol, jelikož původní oba díly Zátahu, jak jsem již vzpomínal, vynikaly skvělou akcí a nevídanou choreografií. V titulní roli se stále počítá s Frankem Grillo, známým třeba z posledních dvou marvelovek Captaina Americy.

Váš komentář potěší autora článku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také