Trailer #2: Auta 3 (2017) – Blesk McQueen na sklonku závodní kariéry

Další animovaný snímek o oživlých závodních autech se po uveřejnění prvního teaseru stal předmětem mnoha debat díky své ponuré atmosféře. Ta byla na míle vzdálená starým trailerům, na které jsme u Bleska, Buráka, Sally a dalších z party byli za poslední roky zvyklí. Nejnovější video však osvětluje, jakým překážkám bude muset McQueen čelit, protože mnozí by jej už rádi viděli mezi starým železem…

Po té, co Blesk havaruje na okruhu, se veřejnost domnívá, že by měl se svou profesionální kariérou skončit. Ale protože on ještě není připraven opustit vřavu a pach spálených gum na závodní dráze, rozhodne se spojit s talentovaným technikem Cruzem. Jeho zdatnost v oboru a McQueenovy letité zkušenosti dávají červenožlutému „veteránovi“ šanci soupeřit s mladšími a technicky mnohem zdatnějšími vozy. Jeho největším konkurentem je bouřlivák Jackson, který je závodním modelem nové generace. Blesk se proto bude muset naučit novým kouskům, ale kdo ví, jestli tahle stará dobrá pětadevasátka opravdu už není za zenitem.

I druhý trailer je pro tuto animovanou sérii atypický, protože není příliš barevný, a nejspíš i příběh sám o sobě bude více seriózní. Trošičku to vypadá, jako by se producenti snažili do kin nalákat i „starší“ generace diváků. Navíc není příliš jasné, jestli se fanoušci dočkají Bleskových veselých přátel, kteří byli po dva předešlé díly s příběhy neodmyslitelně spjati. Lze však předpokládat, že studio Pixar si je vědomo, jak silnou značku tyto snímky mají, takže je do stopáže určitě zařadí. V anglickém originále se dabingu ústředního hrdiny Bleska ujme opět Owen Wilson, technika Cruze pak namluví Armie Hammer. Snímek bude mít v tuzemských kinech premiéru letos 15. června.