TOP 10: Nejlepší filmové trailery prosince

Závěr roku byl dle očekávání natřískaný pořádnými upoutávkami na velké filmy. Poprvé jsme se mohli podívat na Mumii, Vetřelce, Transformery a další blockbustery příštího léta. Někteří to do desítky ani nedotáhli, jaká byla velká konkurence. Přesvědčte se sami.

1) Lék na život (Official Trailer) 

Z Gore Verbinskiho vyzařovalo vždycky něco víc než jen zábava pro celou rodinu s pitvořícím se pirátem. Jeho hororové kořeny opět mocně vyrostly a Lék na život vypadá jako zatraceně zajímavá látka. Navíc trailer ukazuje audiovizuální orgie a nádherné kamerové fígle s nepříjemně sterilními a průzračně čistými scénami, ze kterých mrazí. Černý kůň začátku roku.

V českých kinech: 16.2. 2017

2) John Wick 2 (Trailer 2) 

Takové přímočaré akčňáky se už netočí. John Wick zkrátka přišel s jednoduchým konceptem, pořádným hrdinou a vypiplanou akční složkou… a povedlo se mu zabodovat na všech frontách. Dvojka zatím vypadá jako plnohodnotný konkurent jedničky v jiném prostředí. Nekompromisnost, brutalita, černý humor, Keanu Reeves ve formě a krásné pomrknutí na staré dobré časy s Laurencem Fishburnem? Jsme pro!

V českých kinech: 23.2. 2017

3) Strážci Galaxie Vol. 2 (Teaser Trailer) 

Je to jako návrat domů. Všechno vypadá a děje se přesně tak, jak by mělo. Humor, akce a velký nadhled. Malý Groot vypadá roztomile a herecké obsazení si velkou nařachanou space operu, která se nebere vážně, velmi užívá. Trochu se bojíme digibordelu ve velkých akčních sekvencích, ale jinak to všechno působí, že je na dobré cestě. Titulky upozorňující na jména postav místo herců jsou příjemnou změnou.

V českých kinech: 4.5. 2017

4) Válka o planetu opic (Official Trailer) 

Ambiciózní prequelová série k Planetě opic spěje ke svému velkému finále, kdy se zdá, že střet je nevyhnutelný. Opět se sází na atmosféru, vymazlené triky a nové hrdiny. Tentokrát se na plátně objeví Woody Harrelson a znovu půjde o osud lidstva. Příjemné navnazení, v dalších trailerech čekáme ještě osudovější vyznění a vydření látky až na kost.

V českých kinech: 13.7. 2017

5) Vetřelec: Covenant (Official Trailer)

Celý nápad s Prometheem naštěstí Ridley Scott honem rychle zavrhl a vrátil se k tomu, co umí nejlépe: k monstrům s kyselinou, krvavé řežbě a bezmoci někde daleko ve vesmíru. A funguje to na první dobrou. Čekáme velký návrat jednoho z nejznámějších sci-fi monster na světě.

V českých kinech: 18.5. 2017

6) Spider-Man: Homecoming (Official Trailer) 

V rozmezí desetiletky již třetí Spider-Man? Všechno však nasvědčuje, že tentokrát půjde o trefu. Spider-Man je totiž zpátky u Marvelu a Tom Holland byl jedno z největších překvapení v třetím Kapitánovi. V Homecoming si navíc plnohodnotnou roli zahraje i Robert Downey Jr. Jen ten záporák vypadá u Marvelu jako vždy genericky a maximálně průměrně. Nezachrání to zřejmě ani Michael Keaton, který v posledních letech prožívá velmi silné role.

V českých kinech: 6.7. 2017

7) Dunkerk (Survival Teaser) 

Pořád si myslíme, že Christopher Nolan si mohl vybrat stokrát zajímavější látku, ale tak nějak jeho výběr chápeme. Půjde o velkou poctu britským vojákům se samozřejmě reálnými kulisami a starými známými před kamerou. Zatím se opatrně těšíme a stále tak nějak doufáme, že jde o pouhý zlomek toho, co nám nabídne výsledný film, který nás pak atmosférou a osudy postav pořádně sežvýkne…Nolan bude spokojený, my taky a pak zase půjde dělat nějaké scífko podle vlastního scénáře, což?

V českých kinech: 20.7. 2017

8) Rychle a zběsile 8 (Official Trailer) 

Vin Diesel potřebuje platit účty a hypotéky. Jinak si nedovedu představit, proč vzkřísil takovou zrůdnost, jako xXx a proč stále ždímá značku Rychle a zběsile, která už dávno překročila hranice reality a vkusu… a stále je bude očividně posouvat. Už trailer propálil velký twist, znovu se bude skloňovat rodina, Paul Walker se tam nějak naklíčuje ve Photoshopu a naše velká parta bude zdrhat před ponorkou. Ale má to tak obrovské produkční zázemí, že takový výmaz musí být v kině pořádný nájeb a na rozdíl od takových Transformers může pořád solidně zabavit.

V českých kinech: 13.4. 2017

9) Blade Runner 2049 (Announcement Teaser Trailer) 

Villeneuve jede. Režisér, o kterém před pěti lety nikdo nevěděl, je teď snad nejsklonovanějším jménem v Hollywoodu. Potěšil Sicariem, Příchozími a letos půjde s kůží na trh, když světu představí pokračování kultovního Blade Runnera. Proto teaser míří především na ukojení fanouškovských snů, takže audivoizuál je perfektní a těch pár vteřin Harrisona Forda taky potěší. Uvidíme, jak si nás podmaní film v kinech. Očekáváme něco nečekaného a hlubokého. Villeneuve na to má vlohy.

V českých kinech: 5.10. 2017

10) Mumie (Official Trailer) 

Když je Tom Cruise už přes tři dekády na vrcholu hollywoodského řetězce, něco na tom bude. I nová Mumie vypadá, že je hodně v jeho rukách. Cruise opět znovu vypadá ve formě a půjde o další z jeho fyzicky náročných výkonů. Akce a vůbec celé blockbusterové pozlátko vypadá vcelku nadupaně, bohužel ten děj už jsme někde (asi už tisíckrát) viděli. Snad se Universal se svým ambiciózním projektem oživit legendární monstra nemine účinkem a půjde o další kvalitní rozšířený vesmír.

V českých kinech: 8.6. 2017

To byla nálož, co? Ukázky na letní blockbustery a velké filmy budou v kurzu i na začátku nového roku. Očekáváme pořádný trailer na další Piráty z Karibiku, Pobřežní hlídku, Strážce vesmíru nebo Temnou věž. Ale jak to tak bývá, uvidíme.