TOP 10: Nejlepší filmové trailery 2016

Přečtěte si

Nejlepší filmy o sociálních sítích

Sociální sítě jsou stále populárnějším tématem pro vznik filmů. Některé z nich zobrazují samotný vznik sociálně sítě, jiné se...

TOP 15 filmů na Netflixu bez české podpory

Vybrali jsme patnáct nejlepších filmů na Netflixu, které se zatím nedočkaly českých titulků a najdete je tak pouze v...

12 seriálů na Netflixu, které Netflix nenatočil, ale musíte je vidět

Netflix umí nejen točit skvělé seriály, umí je také dobře nakupovat. Pokud už většinu seriálů z produkce Netflixu máte...

Autor

Rok 2016 je za námi a byl ve znamení nejen skvělých filmů a zklamání, ale i nadupaných trailerů. Každý měsíc jsme vám představili desítku nejzajímavějších ukázek. Teď jsme vybrali tu nejužší špičku, na kterou se občas podíváme i jen tak z krátké chvíle. Protože často jsou ty trailery lepší než samotné filmy.

1) Sebevražedný oddíl (Official Trailer)

Po ochutnávce z Comic-Conu to do nás Ayer pustil naplno a za zvuků legendární Bohemian Rhapsody láká na hodně specifickou a stylovou věc. Největším zadostiučiněním ani není perfektní Jared Leto, Margot Robbie, Will Smith, akce a pestrobarevný vizuál korespondující s obsahem, ale fakt, že se v traileru objeví Jai Courtney a nevadí tam! Škoda, že film je poměrně velkým zklamáním. Trailer nádherně klame tělem a rve koule, zatímco výsledný produkt těžce zaostává za očekáváním.

2) Kong: Ostrov lebek (Comic-Con Trailer)

Tohle se povedlo. Prakticky z ničeho nic nás semlela první ukázka na nového Kinga Konga – má to drajv, skvělé herecké obsazení a hlavně úžasnou audiovizuální stránku, která šponuje atmosféru na maximum (a zároveň si chytře nechává hlavní záběry opice do filmu). I ta nejbanálnější dialogová výměna mezi Johnem Goodmanem a Samuelem L. Jacksonem se prodává natolik, že máte pocit, že tady půjde o všechno. Zasazení do sedmdesátých let evokující vietnamské peklo už je jen pomyslnou třešničkou na dortu.

3) Logan (Official Red Band International Trailer)

Johnny Cash, emoce, krev a jeden zbídačený mutant s pořádnými kotletami, který už toho má dost. Jo, přesně takto by měla vypadat rozlučka s nejikoničtějším mutantem, kterému propůjčil svou tvář Hugh Jackman. Foxové a Mangold konečně pochopili, že nastal čas vzepřít se komerci, PG-13 a pořádně do toho hrábnout – nemilosrdně, drsně, krvavě, emotivně…a naposled. Bravo!

4) Hardcore Henry (Official Trailer)

Queeni vyhrávají podruhé! Jako hudební podkres se britští králové osvědčili i ve vítězném traileru na Suicide Squad a tentokrát dorazili i do béčkové ukázky Hardcore Henryho. Trailer nám ve své podstatě vyslepičí celý příběh, ale důležitá je zde forma. Celý filmje totiž snímán z pohledu první osoby, takže si na své přijdou všichni milovníci stříleček typu Half-Life (+ citace z dalších klasik jako Kill Bill apod.) Skvělé, že se nakonec Hardcore Henry dočkal uvedení i v tuzemských kinech.

5) Rogue One: Star Wars Story (Official Teaser Trailer)

Je to tam zase! Disney si s novodobou érou Star Wars vyhrává do těch nejmenších detailů. Všechno od vizuálu přes výběr herců až po známé zvuky a hudbu pasuje a zároveň patří k tomu nejšpičkovějšímu, co lze v kinech momentálně najít. Rogue One bude od oficiálních Epizod lákat především příběhem s novými postavami (opět žena a afroameričan) v kontrastu již se známým během událostí. Rytmizující alarm v druhé půlce traileru příjemně utváří atmosféru a kope celou ukázku o level výš.

6) John Wick 2 (Official Teaser Trailer)

Panebože jo! Jednička byla zázrak mezi přímočarými revenge akčňáky…a dvojka se v rámci menšího updatu (noví nepřátelé, nové prostředí) od zaručeného receptu nehne ani o píď. Stejní tvůrci, stejné ambice, stejný styl. John Wick bude opět kosit nepřátele po desítkách a vypadá to, že znovu půjde o velké věci. Teaser působí elegantně, nenuceně, ale hlavně promyšleně a s dávkou nadhledu. Setkání Keanu Reevese s Laurencem Fishburnem je už jen přidanou hodnotou kouzlící úsměv na rtech. Stylově úderné.

7) Lék na život (Official Trailer)

Z Gore Verbinskiho vyzařovalo vždycky něco víc než jen zábava pro celou rodinu s pitvořícím se pirátem. Jeho hororové kořeny opět mocně vyrostly a Lék na život vypadá jako zatraceně zajímavá látka. Navíc trailer ukazuje audiovizuální orgie a nádherné kamerové fígle s nepříjemně sterilními a průzračně čistými scénami, ze kterých mrazí. Černý kůň začátku roku a hned vedle prvního teaseru velmi silná ukázka.

8) Kráska a zvíře (Official Trailer)

Disney to opět dokázalo. Sázka na moderní look klasických pohádkových příběhů se vyplatil už několikrát a Kráska a zvíře nevypadá, že by bylo výjimkou. Emma Watson vypadá krásně, podmanivý hudební podkres dotváří pohádkovou atmosféru a vše vypadá tak, jak má. Zřejmě to nebude kdovíjaká bomba co se týče invence a narace, ale vydělá to slušný majlant a odkojí se na tom další dětská generace. Bravo, Disney, bravo.

9) Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (Official Trailer 2)

Nikdo nemá takový cit pro stylizaci postav a prostředí, pro fantasy látku a pro absurdní a roztodivné situace jako právě Tim Burton. A přesně román Ransoma Riggse jde tomuto Burtonovu trademarku naproti. Nemůže chybět samozřejmě Eva Green a nádherný hudební podkres. Více prostoru zde dostal dle očekávání i záporák s tváří Samuela L. Jacksona a i když si o kvalitách filmu každý myslí své, jedná se bezpečně o nejlepšího Burtona za poslední léta.

10) Wonder Woman (Comic-Con Trailer)

V duelu komiksových ikon Batman v Superman měla vlastně větší cameo. Naplno se však představí až ve své vlastní sólovce. Ty tam jsou deštivé noci a temné souboje, Wonder Woman přeci jen otevírá nové možnosti a v pestrobarevně snímaných lokacích dává svým nepřátelům patřičně na prdel (nechybí laso, brnění, meč, štít…). Připomíná to, a teď se prosím posaďte, prvního Kapitána Ameriku. Svým prostředím a uvolněnou atmosférou DC směřuje k pojetí Marvelu a nevypadá to vůbec, ale vůbec špatně. Zvlášť, když se s Gal Gadot bude po bojištích prohánět i sympaťák Chris Pine.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také