Název osmé epizody Star Wars odhalen

Přečtěte si

Autor

Michaela Pavlisová
Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

Je to tu. Lucasfilm konečně oficiálně zveřejnil titul osmé epizody legendární sci-fi série. Nový snímek ponese název The Last Jedi.

Jeden z nejočekávanějších snímku letošního roku dějově naváže na události Star Wars: Síla se probouzí, bližší informace ale tvůrci stále neprozradili. Režie i scénáře se ujal Rian Johnson. V hlavních rolích se znovu objeví Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega nebo Lupita Nyong’o.

Star Wars: The Last Jedi vstoupí do kin 15. prosince 2017.

Pro připomenutí uvádíme názvy předchozích dílů:

  • Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje (1977)
  • Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder (1980)
  • Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediů (1983)
  • Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba (1999)
  • Star Wars: Epizoda II – Klony útočí (2002)
  • Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů (2005)
  • Star Wars: Síla se probouzí (2015)

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Lucas Art moc o ději nemluví, ale zatím je známé, že by měla být generálka Organa napadena na pietním pohřbu Han Sola a mě by k odvrácení útoku použít sílu. Luk by měl učit Rey umění Jediů, což je asi jasné,ale před dokončení by se měli vydat na Corusan do chrámu Jediů. Jsou to jen drobky, protože i v tasteru je nově natočení záběr setkání Rey s Lukem.

  2. Také vidím, že Disney opustil číslování řady, žádné Episoda VIII. Je však škoda, že vlastně případnému novému divákovy prozrazuje děj dopředu. Když je jeden název Návrat Jediho a ob díl je zase Poslední Jedi. To už byl možná lepší alternativní název Chrám Jediů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také