Zpívej: Pěvecká soutěž ve stylu Superstar ze zvířecího světa

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Tvůrci, kteří přivedli na plátna kin oblíbené Mimoně a nepříliš padoušského hrdinu Grua, přicházejí s novým animovaným snímkem Zpívej. Kromě originálního příběhu a celé škály pěveckých výkonů slibuje divákům také pořádnou dávku hudby, protože ve snímku zazní více než 60 skladeb ze současnosti i minulosti.

Krachující divadlo koaly Bustera Moona má tak nepříznivé vyhlídky do budoucna, že by jej mohl zachránit jen opravdu velkolepý zázrak. Buster si je vědom toho, jak moc mají všechna zvířata ráda zpěv, a kolik opravdových talentů je skryto mezi zdánlivě obyčejnými příběhy. Proto se rozhodne uspořádat pěveckou soutěž, jenže jeho zmatená chameleoní sekretářka slečna Crawlyová nechá špatně natisknout letáky. O soutěž je proto opravdu enormní zájem a Busterovi tak nezbývá, než oddělit pěvecká „zrna od plev“ a najít ty opravdové talenty. Jenže výjimečných zpěváků je v soutěži hned několik: gorilí mladík Johnny se musí rozhodovat mezi kariérou zpěváka a gangstera, prasečí matka Rosita se zase kvůli ignorantství jejího manžela sama potýká s výchovou početné rodiny a talentovaná slonice Mína trpí skoro nepřekonatelnou trémou před publikem. Jenže i zvířata žijí jen jeden život, a proto se musí rozhodovat, kolik jsou ochotna pro své sny obětovat.

S filmem Zpívej v původní americké verzi spojily svá jména největší herecké a pěvecké hvězdy. V hlavní roli elegantní koaly diváci uslyší Matthewa McConaugheyho, ke kterému se připojila Reese Witherspoon v „roli“ Rosity, Scarlett Johansson jako dikobrazí rockerka Ash, Jennifer Hudson nazpívala postavu Nany a Tori Kelly propůjčila svůj um ostýchavé slonici Míně. U nás se film díky zaměření na mladší audienci samozřejmě dočká dabingu, takže čeští návštěvníci kin uslyší osobnosti jako je například zpěvačka Ewa Farna.

Režii a scénář měl na starosti Garth Jennings, který byl nominován na cenu BAFTA za svůj snímek Malý Rambo, a také natočil adaptaci příběhu Stopařův průvodce po Galaxii. On a producent Chris Melandri stojí za vznikem tohoto animovaného dětského počinu, který je napěchovaný muzikou téměř celé dvě hodiny stopáže, protože oba muži jsou velkými hudebními fanoušky. Snímek Zpívej bude mít v tuzemských kinech premiéru 22. prosince letošního roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také