Zemřela Carrie Fisher, princezna Leia ze Star Wars

Přečtěte si

Autor

Jako by toho letos ještě nebylo dost, pár dní před koncem roku se musíme rozloučit s další všem jistě dobře známou osobou. Carrie Fisher, herečka a spisovatelka, zemřela ve svých 60letech poté, co před pár dny prodělala těžký infarkt.

Informaci potvrdila hereččina dcera Billie Lourd, která se objevila po boku své matky například v sedmé epizodě Star Wars. Rodinný mluvčí se vyjádřil takto: „Billie Lourd s hlubokým smutkem potvrzuje, že její milovaná matka Carrie Fisher zemřela v 8:55 dnes ráno. Celý svět ji miloval a všem se po ní bude nesmírně stýskat. Celá naše rodina vám děkuje za vaše myšlenky a modlitby.“

Prohlášení bylo zveřejněno dnes, pouhý den po zprávách o hereččině údajně stabilizovaném stavu po infarktu 23.12. K tomu došlo během letu z Londýna do LA, pouhých patnáct minut před přistáním. Herečka byla urychleně převezena do místní nemocnice.

Carrie se narodila herečce Debbie Reynolds a zpěváku Eddie Fisherovi roku 1956. Přestože měla na svém kontě role v několika ikonických filmech, je bezesporu nejvíce známá pro ztvárnění Leiy Organy ve Star Wars příbězích. Objevila se v původních Epizodách IV-VI, loni v Epizodě VII a měli bychom ji vidět i za rok v připravované Epizodě VIII. Kromě této ikonické série si zahrála například ve snímcích Šampón (1975), Bratři Bluesovi (1980), Hana a její sestry (1986) nebo Když Harry potkal Sally (1989).

Vedle své herecké kariéry pěstovala i tu spisovatelskou. Zabývala se různými úpravami a vylepšeními scénářů (často bez zásluh) nebo semi-autobiografickými romány. Do druhé kategorie patří kniha Pohlednice z Hollywoodu (Fisher psala i scénář k filmové adaptaci, ve které si ji zahrála Meryl Streep) a one-woman show Princezna v opojení, později adaptovaná pro TV. Letos vydala své paměti, The Princess Diarist, založené na denících, které si vedla v průběhu filmování Epizod IV-VI.

Bob Iger, ředitel The Walt Disney Company se vyjádřil takto: „Carrie Fisher byla jedinečná, opravdový charakter. Sdílela s námi všemi svůj talent a svou pravdu spolu se svým pověstným vtipem a drzostí. Miliony se do ní zamilovaly jako do nezkrotné Princezny Leiy, navždy bude mít speciální místo v srdcích fanoušků Star Wars a stejně tak nás všech, kdo jsme měli to štěstí ji poznat osobně. Připojujeme se k milionům fanoušků a přátel na celém světě, kteří truchlí nad jejím odchodem. Bude nám velice chybět.“

Na sociálních sítích se k úmrtí milované herečky a autorky začali vyjadřovat i její spolupracovníci a přátelé.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také