VIDEO: Jak se vyvíjelo kaskadérství ve filmu?

Přečtěte si

Autor

Michaela Pavlisová
Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

Videa s názvem Evolution of Dance byla před několika lety internetovým hitem. Tentokrát se na síti objevilo zbrusu nové video s názvem Evolution of Movie Stunts, které ukazuje vývoj kaskadérských kousků.

Hlavní roli si v něm zahrál Damien Walters, britský kaskadér, bývalý gymnasta a freerunner. Podílel se na mnoha úspěšných snímcích, objevil se mimo jiné v Kick-Ass, Captain America: První Avenger, Kingsman: Tajná služba nebo v nadcházejícím Assassin’s Creed.

Ve videu vytvořeném pro britský Channel 4 předvedl, jak se práce kaskadérů ve filmech vyvíjela. Nejobdivuhodnější je, že ho celé zvládl na běžícím páse. Walters tak utíká, zatímco se okolí pomocí efektů mění z římsy mrakodrapu na bar na Divokém západě. A nechybí ani scény z Hitchcockova Na sever severozápadní linkou nebo z Matrixu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také