VIDEO: Jak se vyvíjelo kaskadérství ve filmu?

Přečtěte si

17 novinek, které Netflix přidá do obsahu tento týden

Netflix si v tomto týdnu vystačí s tituly z vlastní produkce. Víceméně... Už v úterý dorazí očekávaná Americká elegie...

15 nejdůležitějších zpráv ze světa filmu za posledních 7 dní

Co se děje v Hollywoodu i mimo něj v době pandemie? To se jasně a stručně dozvíte v přehledu,...

20 nejsledovanějších titulů na Netflixu 47. týdne

Další týden na Netflixu, kterému vládne známá mořská houba. Češi nezapomněli ani na uvedení čtvrté řady královského seriálu. Nejsledovanější filmy...

Autor

Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

Videa s názvem Evolution of Dance byla před několika lety internetovým hitem. Tentokrát se na síti objevilo zbrusu nové video s názvem Evolution of Movie Stunts, které ukazuje vývoj kaskadérských kousků.

Hlavní roli si v něm zahrál Damien Walters, britský kaskadér, bývalý gymnasta a freerunner. Podílel se na mnoha úspěšných snímcích, objevil se mimo jiné v Kick-Ass, Captain America: První Avenger, Kingsman: Tajná služba nebo v nadcházejícím Assassin’s Creed.

Ve videu vytvořeném pro britský Channel 4 předvedl, jak se práce kaskadérů ve filmech vyvíjela. Nejobdivuhodnější je, že ho celé zvládl na běžícím páse. Walters tak utíká, zatímco se okolí pomocí efektů mění z římsy mrakodrapu na bar na Divokém západě. A nechybí ani scény z Hitchcockova Na sever severozápadní linkou nebo z Matrixu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také