Trailer #1: Spider-Man: Homecoming (2017) – Peter Parker tak, jak ho milujeme

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Po teaseru byl v noční talkshow Jimmyho Kimmela uveden trailer na jeden z nejočekávanějších komiksových filmů příštího roku. Symbolický návrat dost možná neznámějšího superhrdiny Marvelu v sólovém filmu je zase o něco blíž. A dle upoutávky, kterou si můžete přehrát níže, se je rozhodně nač těšit…

V traileru se nám konečně dostane pohledu na hlavního záporáka, kterým bude Vulture (Michael Keaton). Dočkáme se také několika ikonických záběrů na Spideyho kostým, včetně z komiksu známých sítí. Ty zde zřejmě poslouží pro plachtění vzduchem jako jakási obdoba létání s wingsuitem. Celkově se dá nejen na základě traileru, ale i díky výskytu tohoto nového Spider-Mana v Captain America: Občanská válka říci, že pavoučí kostým má ze všech filmových zpracování rozhodně nejblíže ke klasickému komiksovému vzhledu této postavy tak, jak ji navrhli kreslíři Jack Kirby a Steve Ditko. A nejen designem obleku je tato verze pavoučího hrdiny nejvěrnější předloze. Peter Parker je v podání Toma Hollanda dle mého skromného názoru zatím nejlépe převedený na filmové plátno a jeho převzetí pavučinového žezla po Andrewu Garfieldovi a Tobeym Maguirovi jen stvrzuje, jak jistou ruku filmoví tvůrci při castingu a vytváření MCU mají…

V traileru pak ještě rozhodně potěší účast Tonyho Starka, který nejen že Spideymu dodá toliko ikonický oblek (samozřejmě bez síťometů, které si Peter sestrojil sám), ale zřejmě poslouží i jako otcovská autorita a mentor. V jistém smyslu tak bude po strýčku Benovi hrát jeho postava velkou roli v utváření Spider-Manova charakteru. Z čích úst pak nakonec zazní ono legendární: „S velkou mocí přichází velká zodpovědnost,“ si budeme ještě muset počkat. Konkrétně do 6. července 2017, kdy by měl být Spider-Man: Homecoming uveden v kinech.

Co si o upoutávce na Spider-Manovo nejnovější dobrodružství myslíte vy? A jaký je váš názor na to, že MJ tentokrát ztvární afroamerická zpěvačka Zendaya? Napište nám do diskuze či do sekce komentářů. V titulní roli se představí Tom Holland, ve vedlejších pak Marisa Tomei, Zendaya, Robert Downey Jr., Tony Revolori, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover a Michael Keaton. Film režíroval Jon Watts.

UPDATE: Sony Pictures vydaly verzi mezinárodního traileru s trochou nového materiálu. Většina scén je v proházeném pořadí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také