Jestliže jsme letos měli filmové žně, tak pro příští rok to bude platit dvojnásob. Do kin se opět dostane řada očekávaných sequelů, mezi nimiž pevnou rukou vládnou komiksové adaptace. Na stříbrné plátno pochopitelně zamíří i ambiciózní oscarovky nebo restarty značek, které není třeba představovat. Pojďme se podívat na prvních patnáct titulů, na které se už teď těšíme.

25. Saw: Legacy (26. 10.)

Příští rok bude rokem sequelů. Dalšího, v pořadí již osmého, snímku se dočká i Saw, kultovní hororová série. Poté, co se šestý film kasovně moc nepředvedl, předpokládalo se, že celá série sedmým dílem skončí. Nicméně plánovaný konec vyvolal možná víc otázek, než na které odpověděl a Lionsgate se nakonec rozhodlo pokračovat. Režisérského údělu se ujali Michael a Peter Spierig (Predestination). Před kamerou se zřejmě objeví Tobin Bell, William R Phillips a Josh Scott Bentley.

24. Insidious: Chapter 4 (23. 11.)

Čtvrtý přírůstek do Insidious franšízy. Co se děje týče, můžeme se těšit na další výpravu do minulosti, čtvrtý díl by měl totiž navazovat na třetí. Sleduje další osudy Elise, Specse a Tuckera poté, co založili firmu Spectral Sightings. Nového dílu duchařských hororů se tentokrát režisérsky ujal Adam Robitel, o scénář se, stejně jako u všech předchozích kapitol, postaral Leigh Whannell. V roli Elise uvidíme opět Lin Shaye, její spolupracovníky si zahráli Leigh Whannell a Angus Sampson.

23. Jumanji (21. 12.)

V novém dobrodružství jsou čtyři teenageři vtaženi do Jumanji světa plného nebezpečných tvorů a nástrah džungle. Aby přežili, musí hrát jako postavy ze hry. Jestliže chtějí zvítězit a vrátit se do skutečné reality, budou se muset začít dívat na svět úplně jinýma očima. Soupeřit s džunglí budou v očekávaném snímku Dwayne Johnson, Karen Gillan, Jack Black a Kevin Hart.

22. Kráska a zvíře (16. 3.)

Všichni určitě známe některou z verzí pohádek o krásce Belle a zvířeti či netvorovi z krásného zámku. Disney nám příští rok naservíruje další adaptaci, která podle slov zúčastněných bude mít také co nabídnout. Skvostnému hereckému obsazení vévodí Emma Watson jako kráska Belle a Dan Stevens jako zvíře. V dalších rolích uvidíme taková jména jako Ian McKellen, Ewan McGreggor, Emma Thompson, Luke Evans, Kevin Kline nebo Stanley Tucci. Film  režíroval Bill Condon, pod scénářem je podepsaný Stephen Chbosky.

21. Resident Evil: Poslední kapitola (26. 1.)

Dějově snímek bezprostředně navazuje na předchozí díl,  Resident Evil: Odveta z roku 2012 a sleduje osudy Alice, jediné přeživší střetu s nemrtvými, která se musí vrátit tam, kde celá noční můra začala. V hlavní roli se opět můžeme těšit na Millu Jovovich, která si postavu Alice zahrála již pošesté a podle názvu naposled. No, uvidíme. Vedle ní se ve filmu objeví Ali Lartel, Iain Glen, Shawn Roberts, Ruby Rose nebo William Levy.

20. Mlčení (16. 2.)

Martin Scorsese přichází s příběhem ze 17. století. Dva mladí mniši se v něm vydávají hledat svého zmizelého učitele. V Japonsku, kde se děj odehrává, je jejich víra a přítomnost navíc zakázaná a postavená mimo zákon. Cesta tak představuje napínavý test jejich vytrvalosti, víry a schopnosti přežít. V hlavních rolích uvidíme Andrewa Garfielda, Adama Drivera, Liama Neesona, Tanadobu Asanoa nebo Ciarána Hindse.

19. Pod rouškou noci (12. 1.)

Nový režijní počin Bena Afflecka je zasazen do 20. let minulého století. V tomhle bouřlivém období se ani prohibici nepodařilo zastavit tok kořalky a ilegální síť náleven provozovaných gangstery toho nejhoršího kalibru rostla a prosperovala. Jaká byla cena amerického snu? Ben Affleck zaujmul pozici jak za, tak i před kamerou. Kromě sebe do snímku obsadil například Zoe Saldanu, Elle Fanning nebo Brendana Gleesona.

18. T2 Traninspotting (2. 2.)

„Vyberte si život. Vyberte si Facebook, Twitter, Instagram. A doufejte, že to někde někoho zajímá.“ Původní čtveřice narkomanů z Edinburghu se po dvaceti letech vrací. A zdá se, že jejich nynější problémy nebudou nepodobné těm, co řešili před dvěma dekádami. Jen nebudou nutně souviset s drogami v jejich klasickém pojetí, ale se spoustou jiných aktuálních, ba i aktuálnějších témat… Ewan McGregor jako Renton, Jonny Lee Miller jako Sick Boy, Ewen Bremmer v roli Spuda a Robert Carlyle jako Begbie, režíruje Danny Boyle. Jako před dvaceti lety.

17. Rychle a zběsile 8 (13. 4.)

Zanedlouho do kin zamíří také již osmý díl franšízy Rychle a zběsile. Zdá se, že celý tým se usadil a prožívá něco, čemu by se snad i dalo říkat normální život. Na scéně se ovšem objeví záhadná žena, kvůli níž propadne Dom světu zločinu a nemůže uniknout. Zrazuje i své nejbližší, kteří jsou tak vystaveni zkouškám, jaké dosud nezažili. Na režisérskou stoličku usedl F. Gary Gray a před kamerou stanuli Vin Diese, Dwayne Johnson, Charlize Theron, Helen Mirren, Michelle Rodriguez či Kurt Russell.

16. Liga spravedlnosti (16. 11.)

Wonder Woman se příští rok dočká jednak vlastního spin-offu a jednak ji spolu s dalšími DC hrdiny uvidíme právě i v Lize spravedlnosti. V ní musí společně s Batmanem dát dohromady tým superhrdinů, aby čelili zlému Steppenwolfovi. Vznikne tak šestičlenná Liga spravedlnosti ve složení Wonder Woman, Batman, Superman, Flash, Cyborg, Aquaman. Do hlavní šestice se pod taktovkou Zacka Snydera vtělili Gal Gadot, Ben Affleck, Henry Cavill, Ezra Miller, Ray Fisher a Jason Momoa.

15. Thor: Ragnarok (26. 10.)

Příští rok má na stříbrná plátna namířena také v pořadí už třetí sólovka Thora. Ačkoli jde již o sedmnáctý film Marvel Cinematic Universe (MCU), režisér Taika Waititi se, dle vlastních slov, snažil oprostit od jakýchkoliv spojení. Jak moc vážně to myslel? Krom navrátivších (Chris Hemsworth, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Mark Ruffalo,..) se ve snímku objeví například Cate Banchett, Jeff Goldblum nebo Benedict Cumberbatch jako Dr Strange.

14. Kingsman: Zlatý kruh (5. 10.)

Po úspěchu prvního dílu Kingsman: Tajná služba, kdo by se netěšil na pokračování. Z předchozího dobře známí Eggsy, Roxy a Merlin, britští špioni, se nyní vydávají do USA, aby se setkali se svými americkými protějšky, tzv. Statesman. Společně budou bojovat proti Poppy, prohnané kriminální vůdkyni. Obsazení z prvního dílu posílí Julianne Moore, Jeff Bridges nebo Channing Tatum. Režie zůstává bezpečně v rukou Matthewa Vaughna.

13. Valerian a město tisíce planet (20. 7.)

Příští rok se bude filmovými adaptacemi komiksů jen hemžit. Podle díla pánů Pierre Christina a Jean-Claude Mézièra se k nám dostane film o dvou vládních agentech, Valerianovi a Laureline, pověřených udržovat pořádek v celém vesmíru. Na příkaz velitele se duo vydává na misi do mezigalaktického města Alfa. Do města, které vzrůstá a prosperuje díky společnému úsilí jeho obyvatel. Problémem je, že ne všichni mají tak bohulibé záměry. Režie se ujal Luc Besson, hlavní dvojici si střihli Dane DeHaan a Cara Delevingne. Kromě nich ansámbl zahrnuje Clive Owena, Ethana Hawkea nebo Rihannu.

12. Ghost in the Shell (30. 3.)

V tomhle akčním sci-fi založeném na uznávaných a oceňovaných manga komiksech se můžeme těšit na Scarlett Johansson v roli speciální agentky. Agentka Major vede elitní zásahovou jednotku známou jako Sekce 9 a mimo jiné jde o ženu-kyborga. Úkolem Sekce 9 je vypořádávat se s nejhoršími kriminálníky a svoji práci plní víc než dobře. Pak se jí ale postaví do cesty nepřítel odhodlaný zničit kybernetické pokroky společnosti Hanka Robotics. Pod taktovkou Rupperta Sanderse se kromě Scarlett Johansson předvede například Juliette Binoche, Pilou Asbæk, Michael Pitt neboTakeši Kitano.

11. Kong: Ostrov lebek (9. 3.)

Film ze stejného světa, ve kterém se odehrává Godzilla Garetha Edwardse. Tentokrát se příběh soustředí na skupinu průzkumníků, kteří se rozhodnou vydat na nezmapovaný ostrov kdesi v Tichém oceánu. Všechno jde hladce, dokud jim cestu nezkříží monstrózní opice a další stvoření. V režii Jordana Vogt-Robertse uvidíme například Toma Hiddlestona, Brie Larsson nebo Samuela L. Jacksona.

Pokračujte na TOP 25: Nejočekávanější filmy roku 2017 (2. část).

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno