Apple chce uvádět filmy na iTunes během premiéry

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Představte si, že v kině je zrovna uveden hojně očekávaný snímek, který nutně potřebujete vidět… Všichni ten pocit jistě známe. Distributoři naše očekávání napínali po celé měsíce jako strunu pomocí trailerů, teaserů a všelikých jiných materiálů. Ale co když se vám do kina prostě nechce? Nebylo by jednoduše možné si sednout, připojit se na síť, film si zaplatit a podívat se na něj v klidu domova? V budoucnu by něco takového mohlo být možné, a ne v podobě nekvalitních záznamů z šedé zóny internetu…

Apple momentálně jedná s velkými studii (konkrétně 20th Century Fox, Warner Bros. a Universal Pictures) o možnosti získat oprávnění k novým filmům a též možnosti uživatelů se na ně za poplatek podívat podstatně dříve, než je to v současné době možné… Momentálně je totiž Apple schopen svým uživatelům poskytnout přístup ke zhlédnutí filmu po uplynutí zhruba 90 dnů od jeho uvedení. Celkově na této idee není mnoho překvapivého. Apple zkrátka patří mezi společnosti, které se dlouhodobě zajímají o jakékoli inovace. Koneckonců mnohé z nich pochází od něj. Není proto divu, že progresivní společnost touží poskytnout uživatelům svých produktů „domácí kino“ se vším všudy… Cena za možnost se na prémiový film podívat, by se odhadem pohybovala stále níže, než kolik se v kině obvykle zaplatí za lístek.

Otázkou je, zda by se dotyčný divák raději podíval kupříkladu na Deadpoola 2, či na nový Jurský svět na velkém, širokoúhlém plátně, nebo na svém iPadu. Studia, která na ziscích z kin nevydělávají tolik, kolik by si přála, by v této možnosti určitě mohla najít zajímavé řešení a perspektivu do budoucna. Celý nápad by se pak ale zase nemusel moc líbit právě provozovatelům kin. Jak se celá věc tedy vyvine, je stále otevřenou otázkou. Můžeme tak do budoucna jen hádat.

Co si o této možnosti myslíte? Zůstanete tak či tak věrni kinům, nebo byste obdobnou službu rádi využili? Napište nám do diskuze či komentářů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také