Trailer #1: Kráska a zvíře (2017) – Emma Watson propadá kouzlu svého věznitele

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Studio Walta Disneyho má v plánu vdechnout život více než desítce svých animovaných příběhů. Ať už formou klasických remaků, sequelů, nebo to budou snímky na motivy známých pohádek. Po úspěchu Knihy džunglí a Maleficent oprávněně vzbuzuje velká očekávání hraný film o Krásce a zvířeti, a soudě podle prvního traileru by mohlo jít o další příjemné překvapení.

Do role hnědovlasé krásky byla obsazena Emma Watson, jejíž Bella je příkladem hrdinky, se kterou se bude po uvedení do kin mnoho malých holčiček ztotožňovat díky její odvaze a charakteru. Zvíře, jež Bellu nejdříve uvězní, ale pak se do ní zamiluje, si zahraje seriálový herec Dan Stevens. Jeho postavě nepochopeného prokletého boháče bylo z původní hrubosti a strašidelnosti animované předlohy pár vad odstraněno, ale to je zcela pochopitelný krok.

Z traileru je patrné, že se dočkáme filmu, který bude velmi podobný své předloze z roku 1991. Jedním příkladem za všechny je balkónová scéna, v níž k sobě Bella a Zvíře sestupují každý z opačné strany sálu, aby si pak v soukromí zatančili. Také známá hudba Alana Menkena dostala svůj prostor, jen není zatím známo kdo (a zda) nahradí zpěvačku titulní písně Angelu Lansbury.

Režie tohoto live action filmu se ujal Bill Condon, který má na kontě WikiLeaks, ale také poslední dva díly kritiky neoblíbené série Twilight. Kromě Emmy Watson a Dana Stevense uvidíme i Luka Evanse v roli Gastona, ale také uslyšíme Iana McKellena, Evana McGregora nebo Emmu Thompson, kteří propůjčili své hlasy oživlým předmětům ze zakletého zámku. Na scénáři se pak podílel spisovatel Stephen Chbosky, který je autorem známé knihy Ten, kdo stojí v koutě.

Když byl zveřejněn první teaser trailer k tomuto filmu, stal se během jednoho dne nejvícekrát zhlédnutým promo videem v historii, čímž porazil i takové stálice jako jsou Hvězdné války, a Rogue One se tak muselo spokojit s druhou příčkou. Do českých kin Kráska a zvíře dorazí příští rok v březnu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také