Trailer #1: The Zookeeper’s wife (2017) – Jessica Chastain zachraňuje životy

Přečtěte si

Autor

Jana Trnkováhttp://www.csfd.cz/uzivatel/63173-ernia/
Snažím se udržovat krok se současnou filmovou tvorbou. Ročně se účastním několika filmových festivalů, přičemž si nejvíc lebedím v indie rovině. Upřednostňuji subjektivní přístup k filmům a reflektuji film i v kontextu dění.

Je to vlastně už rok, co Jessica Chastain téměř denně po několik týdnů posílala a sdílela fotky z Prahy a okolí. Spolu s Danielem Brühlem tu totiž natáčeli snímek The Zookeper’s Wife inspirovaný skutečným příběhem. Teď k němu konečně máme první trailer.

Válečné drama The Zookeeper’s Wife je adaptací deníku Antoniny Żabińske, jež ve Varšavě vedla s manželem úspěšnou zoologickou zahradu. Tedy až do té doby, než do Polska vtrhla německá armáda. Během okupace se oba manželé snažili nejen udržet zoo v provozu, ale stali se také členy tajného odboje a ve zničeném areálu zahrady ukrývali až na 300 židů.

Ačkoli se příběh filmu odehrává v Polsku, natáčení probíhalo v České republice. Například samotná zoo se vybudovala v Praze na Výstavišti, ale natáčelo se i v Žatci nebo Jaroměři. V hlavních rolích uvidíme Jessicu Chastain nebo Daniela Brühla. Snímek režírovala Niki Caro, která stojí za skvělým dramatem Její případ nebo loňským McFarland: Útěk před svobodou s Kevinem Costnerem.

Film má naplánovanou americkou premiéru na konec března. Česká premiéra ještě není určená.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také