Trailer #1: Before I Fall (2017) – Jaké je prožívat ten samý den stále dokola

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Dny na střední škole nebyly pro všechny procházkou růžovým sadem, jako tomu bylo pro Samanthu. Ale i když si všichni, včetně ní, myslí, že má vše, co by si jen mohla přát, nešťastná událost ji donutí se na vlastní život podívat s kritickým odstupem.

Samanthin den začíná jako každý jiný. Probudí se, jde do školy, kde se potkává se svými populárními kamarády a kamarádkami, směje se vtipům a řeší starosti spojené s nadcházející maturitou. Když se však v noci po party, kde přihlížela šikaně školní outsiderky, vrací autem domů, stane se obětí smrtelné dopravní nehody. Když se z ničeho nic zmateně probírá, zjišťuje, že je znova ten samý den, který prožila už včera. Mladá dívka se ocitá v časové smyčce, která ji nutí prožívat stále stejných 24 hodin znovu a znovu. Jak ale Samantha začíná být otupělá ohranou rutinou, začne si všímat věcí, které ji dříve nezajímaly nebo jim prostě nepřikládala váhu. Začne se snažit svůj „poslední“ den strávit tak, aby si jej užila ona sama, ale hlavně aby dala i něco lidem z jejího okolí.

Snímek je založen na příběhu ze stejnojmenné knihy autorky Lauren Oliverové, která se stala bestsellerem mezi knihami pro mládež. Režie se ujala nepříliš známá Ry Russo-Young, jejíž film Nobody Walks byl nominován na filmovém festivalu Sundance. Hlavní role Samanthy připadla Zoey Deutch, která zatím neprokázala aspirace k tomu, aby se trasformovala ve zdatnější herečku než je hvězdička z young adults filmů. Before I fall bude mít v Česku premiéru na jaře příštího roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také