Plán útěku 2: Sylvester Stallone se vrací za katr

Přečtěte si

Autor

Michaela Pavlisová
Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone, dva představitelé těch nejznámějších akčních hrdinů, jako hlavní hrdinové jednoho filmu? Přání mnoha filmových fanoušků splnil v roce 2013 snímek Plán útěku. A podle nejnovějších informací by se v plánovaném pokračování měl znovu objevit legendární představitel Rockyho.

Podle zpráv, které zveřejnila filmová studia Emmett/Furla/Oasis Films, si Sylvester Stallone i v dalším díle zopakuje roli Raye Breslina, experta na vězeňskou infrastrukturu. Plán útěku popisuje právě příběh Breslina, jenž se nechává dobrovolně zavírat do vězení, aby pak mohl odhalit mezery v zabezpečovacích systémech. Tentokrát ale nastupuje do vězení, z něhož nebude tak lehké uniknout. Vede ho totiž despotický ředitel, jehož mantrou je právě Rayova kniha o zabezpečování věznic. Breslin se tak ocitá ve své vlastní pasti. Po prvotních neshodách však spojuje síly s místním vězeňským bossem Emilem Rottmayerem (Arnold Schwarzenegger).

Ačkoli někteří kritici si na filmu smlsli, na tržbách se to neodrazilo a Plán útěku si vedl relativně dobře. Po děsivě špatném výdělku v domácích amerických kinech se karty na mezinárodním poli obrátily a snímek nakonec vydělal přes 112 milionů dolarů.

Vrátí i tvůrce scénáře prvního dílu Miles Chapman, zda roli v sequelu přijme i Arnold Schwarzenegger ale zatím jisté není.

Ve světle posledních informací o neúčasti na dalším Rambovi a zpravodajském tichu kolem série Expendables: Postradatelní možná hledá Stallone možnost vybudovat další filmovou franšízu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také